fbpx

Bogdanowskie dzieci w Nadleśnictwie Oborniki

We wtorek 15 stycznia 2013r. dzieci uczestniczące w półkolonii organizowanej przez Stowarzyszenie Bogdanowo - Zawsze Aktywni odwiedziły Nadleśnictwo Oborniki.

W pierwszej kolejności udały się do Izby Edukacyjnej "Puszczy Noteckiej" znajdującej się w siedzibie Nadleśnictwa Oborniki. Tam Natasza Dopierała, pracownik Nadleśnictwa, przybliżyła dzieciom prace leśników, zdradziła wiele sekretów z życia roślin i zwierząt. Ułatwiały jej w tym liczne plansze informacyjne, zdjęcia, a przede wszystkim bogactwo eksponatów zgromadzonych w sali edukacyjnej. Dzieci szczególnie zainteresowały liczne trofea łowieckie.

Niestety mroźne powietrze spowodowało, że Stowarzyszenie zrezygnowało z przejścia ścieżką dydaktyczną znajdującą się w niedalekiej odległości, w trosce o zdrowie dzieci. Zapewniono kolonistów, że zobaczą ją na wiosnę.

Po wizycie w Nadleśnictwie wycieczkowicze udali się do wigwamu przy Strzelnicy, gdzie zasiadły przy ognisku, w którym piekły kiełbaski. Jeszcze przed powrotem do Bogdanowa stoczyły regularną bitwę na śnieżki, by w końcu wsiąść do rozśpiewanego autobusu.