fbpx

Dzień Edukacji Narodowej w obornickim LO

Dzień Edukacji Narodowej w obornickim LOW miniony poniedziałek – 15 października 2012 r. Licealiści z Obornik świętowali Dzień Edukacji Narodowej, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Samorząd Uczniowski spisał się na medal dopinając kolejne etapy apelu na ostatni guzik.

Uroczystość rozpoczął prowadzący - Gracjan Hildebrandt od powitania przede wszystkim nauczycieli i pozostałych osób będących ważną częścią szkoły, ale także uczniów, którzy również obchodzili swoje święto. Entuzjastyczny początek podkreślił duet Pauliny Walczak i Dajany Runowskiej, które zaśpiewały utwór Marka Grechuty  pt; ” Ważne są tylko te dni”

Kolejnym i chyba najbardziej ekscytującym punktem programu była krótka inscenizacja ilustrująca przerwę za zamkniętymi drzwiami pokoju nauczycielskiego. Zabawny scenariusz stworzyli  Adrian Górny – Rzecznik Praw Ucznia, Mariusz Stachowiak oraz przewodniczący szkoły Przemysław Szrama, a w poszczególne role wcielili się utalentowani koledzy scenarzysty z SU. Przedstawienie wzbudziło w nauczycielach, pracownikach szkoły  i uczniach ogromne rozbawienie, a świetne stroje, charakteryzujące poszczególne postaci spowodowały liczne uśmiechy na sali.

Przedstawiciele społeczności szkolnej nie zapomnieli także o życzeniach i drobnych upominkach dla tych, którzy uczą nas nie tylko konkretnych przedmiotów, ale także pokazują jak żyć i postępować. Nie zapomniano również o Paniach z sekretariatu, Pani Woźnej, Pani Księgowej i Pani Pielęgniarce, bo przecież co byśmy bez nich poczęli? Grono Pedagogiczne i pozostałe osoby otrzymały w ramach wdzięczności nie tylko kwiaty, ale również pamiątkowe portrety namalowane przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

Apel uświetnił występ zespołu „Rombanina” w składzie: Mateusz Paprota, Jakub Szulc, Jeremiasz Baum i Joanna Zaborowska utrzymany w rockowych klimatach. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogli wysłuchać dwóch interpretacji znanych utworów: „Dzieci” Elektrycznych  Gitar i „Hit the Road Jack” Raya Charlesa w bardziej temperamentnej wersji. Koncert spotkał się z entuzjazmem publiki dzięki niezwykłemu i mocnemu głosowi Asi, genialnej grze na perkusji Mateusza i nieprzeciętnym umiejętnościom gry na basie Kuby i Jeremiasza.

Tak spędzone wspólne święto uczniów i nauczycieli przyniosło wszystkim wyżej wspomnianym wiele radości i uśmiechu, jednocześnie dając pozytywną energię na kolejne dni nauki.

red. Michalina Jusik