fbpx

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego WiekuIdea utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku była marzeniem kilkuosobowej grupy przyzwyczajonych do aktywności społecznej osób. Inauguracja drugiego roku działalności jest dowodem na celowość tego przedsięwzięcia.

W minionym roku akademickim w zajęciach UTW uczestniczyło około 200 osób, można powiedzieć, że UTW dobrze wywiązuje się ze swojej roli.

Życie na emeryturze dla wielu osób oznacza nudę, samotność, brak zrozumienia. Spotkania i zajęcia w ramach uniwersytetu pozwalają nie tylko powiększyć zasób wiedzy, ale przede wszystkim są dobrym pomysłem na własną emeryturę. Zamiast oglądania się wstecz i utyskiwania można śmiało cieszyć się wolnym czasem, realizować swoje marzenia, uczestniczyć w podróżach i wyprawach oraz rozwijać swoje talenty.

Dynamiczny rozwój techniki, informatyzacja życia codziennego powoduje bardzo często, że osoby, które przestały już być czynne zawodowo czują się nieswojo w zmieniającym się świecie. Tak nie musi być. Warto skorzystać z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia rozpoczynają się już niebawem.

Aby uczestniczyć w zajęciach wystarczy zgłosić się do biura UTW zlokalizowanego w budynku Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika. Koszt przystąpienia to 10 zł. wpisowego i 50 zł. – opłata za cały rok. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie http://www.utw.oborniki.pl.

Inaugurację urozmaicił Bogdan Andrzej Jeran wykładem O walorach przyrodniczo – krajobrazowych powiatu obornickiego, wystąpili również Brass Band Oborniki oraz Chór Kameralny „Con Brio”.