fbpx

Uczniowie z Objezierza pojechali na Polagrę

Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jedna z największych imprez adresowanych do rolników.

Dzięki zaproszeniu i wsparciu logistycznemu organizatorów również uczniowie i  absolwenci Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza otrzymali w dniu 13  stycznia 2023 możliwość skorzystania z bezpłatnych biletów wstępu i dojazdu  do Poznania na to wyjątkowe wydarzenie.

Kilkudziesiąt uczennic i uczniów  z Technikum Rolniczego i Szkoły Branżowej w zawodzie Mechanik Operator Sprzętu Rolniczego, wraz z opiekunami: Grzegorzem Szymańskim i Adamem Malińskim  mogło obejrzeć najnowsze maszyny i ciągniki rolnicze, zapoznać się z nowymi technologiami i osiągnięciami rolnictwa,  zwiedzić m.in. stoisko „Gazety Sołeckiej” i innych wydawnictw oraz uczestniczyć w Dniu  Forum Młodego Rolnika i konferencji naukowej  zorganizowanej przez Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Oleistych.

Szkolna biblioteka wzbogaciła się o najnowsze wydawnictwa o tematyce rolniczej a uczniowie poszerzyli swoje horyzonty zawodowe.

Uczniowie i nauczyciele dziękują  Organizatorom Polagry Premiery 2023 za bezpłatne bilety  i bezpłatny przyjazd do Poznania.

                                                                                                                                         Adam Maliński