Skip to main content

Szkoła policealna w Gdańsku – kierunki, rekrutacja, zasady kształcenia

| Artykuł sponsorowany | Edukacja

Ukończyłeś szkołę średnią i chcesz zdobyć konkretny zawód? Szkoła policealna w Gdańsku może być doskonałym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niej uzyskasz kwalifikacje zawodowe w zaledwie rok lub dwa lata. Sprawdź, na jakich kierunkach można się kształcić w takiej placówce, a także jak wyglądają w niej zasady kształcenia.

 

Dla kogo przeznaczone są szkoły policealne?

W naszym systemie edukacji szkoły policealne przeznaczone są dla osób, które mają co najmniej średnie wykształcenie i chcą kontynuować naukę w celu zdobycia kwalifikacji w określonym zawodzie. Co ciekawe, aby uczyć się w takich placówkach, nie trzeba mieć matury – wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej np. liceum lub technikum. Równie dobrze można też mieć ukończone studia wyższe, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, by np. magister zdobył w szkole policealnej nowy zawód.

Jakie kierunki oferują gdańskie szkoły policealne?

Jeśli mieszkasz w Trójmieście, możesz skorzystać z wyjątkowo szerokiej oferty edukacyjnej. W samym Gdańsku szkół policealnych jest bowiem co najmniej kilka i każda z nich proponuje duży wybór kierunków kształcenia. Do najpopularniejszych z nich należą m.in.:

  • opiekun medyczny,
  • asystent stomatologiczny,
  • technik farmaceutyczny,
  • archiwista,
  • technik BHP,
  • florysta,
  • terapeuta zajęciowy,
  • podolog,
  • technik rachunkowości.

Jak przebiega rekrutacja do szkoły policealnej?

Jeśli zdecydujesz się na podjęcie nauki w studium policealnym, nie musisz obawiać się egzaminów. W takich placówkach rekrutacja sprowadza się bowiem do dopełnienia kilku formalności związanych z zapisaniem się kandydata na określony kierunek. Należy więc wypełnić na miejscu kwestionariusz, a także dostarczyć świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz okazać dowód tożsamości do wglądu.

Ile trwa i jak wygląda nauka w szkole policealnej?

To, ile trwa nauka w studium, zależy głównie od kierunku, ponieważ jedne kończy się po 1 roku, a inne nawet po 2 latach. Samo kształcenie odbywa się poprzez uczęszczanie na zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Co ważne, aby uzyskać świadectwo ukończenia szkoły policealnej, należy przystąpić do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Jeśli absolwentowi uda się je pozytywnie zdać, dodatkowo otrzymuje tytuł specjalisty lub technika.

Jeśli interesuje Cię dobra szkoła policealna, Gdańsk (https://szkolymedyczne.eu/gdansk/kontakt) jest miastem, w którym bez trudu znajdziesz taką placówkę. Już teraz sprawdź oferty i wybierz odpowiedni kierunek dla siebie, aby nauczyć się zawodu, który ułatwi Ci znalezienie atrakcyjnej pracy w Trójmieście lub okolicach. 

Zespół Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach będzie miał wymienioną instalację elektryczną. Podpisana została umowa na realizację tego zadania.
Zakończył się remont w Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysława II w Rogoźnie. 
Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek zawarł porozumienie z władzami Powiatu Obornickiego. Od 2025 roku Liceum Ogólnokształcące im. Przemysława ll ma być jednostką zarządzana przez Gminę Rogoźno!
Spór o utworzenia klasy w Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysława ll w Rogoźnie może mieć dużo poważniejsze skutki, aniżeli może się to wydawać na pierwszy rzut oka.
Decyzją Zarządu Powiatu Obornickiego z dnia 18 lipca 2024 r., nie zostaje utworzony oddział klasy pierwszej w Liceum Ogólnokształcącym w Rogoźnie.
W piątek 21 czerwca 2024 roku w szkołach na terenie Gminy Ryczywół miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Konkurs na najlepszego questowicza szkoły podstawowej w Rożnowie rozstrzygnięty.