fbpx

Burmistrz Tomasz Szrama podziękował za wieloletnią pracę dyrektor Danucie Jagodzińskiej (foto)

We wtorek, 24 sierpnia podczas ostatniej wakacyjnej narady dyrektorów Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oficjalnie podziękował za wieloletnią pracę dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maniewie Danucie Jagodzińskiej.

Danuta Jagodzińska całe życie zawodowe związała z maniewską szkołą. Po raz pierwszy jako nauczyciel przekroczyła jej progi 1 września 1981 roku. Swoim ciepłym i pogodnym usposobieniem oraz zdolnościami organizacyjnymi szybko zyskała sympatię uczniów i zaufanie władz miejskich. Skutkowało to mianowaniem w 1989 roku na stanowisko dyrektora tamtejszego przedszkola.  Funkcję tę pełniła z powodzeniem do roku 2000, wówczas powróciła do nauczania wczesnoszkolnego. W roku 2006 została dyrektorem Szkoły Podstawowej, a w roku 2015, po zmianach organizacyjnych, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maniewie. Zarządzając skutecznie placówką po dziś dzień.

Jak podkreślał Burmistrz Obornik  Tomasz Szrama – lata dyrektorskiej działalności Danuty Jagodzińskiej to bez wątpienia pomyślny czas dla szkoły i przedszkola w Maniewie. Czas wielu pozytywnych zmian, rozbudowy i niebywałego rozwoju. Sprawne zarządzanie, otwartość i przede wszystkim ogromna pasja niezmiennie wpływały na pozytywny wizerunek placówki, która dziś szczyci się nowoczesnymi warunkami edukacyjnymi, będąc jednocześnie ważnym strażnikiem pamięci i tradycji historycznej.

Od pierwszego września jej miejsce zajmie dotychczasowa nauczycielka tamtejszej szkoły Renata Wrzeszcz, która otrzymała gratulacje i oficjalne mianowanie z rąk burmistrza, podczas wtorkowej (24.08) uroczystości w Urzędzie Miejskim. Podczas spotkania mianowanie otrzymała również Małgorzata Pawlik, która przez kolejne dwa lata pozostanie dyrektorem Zespołu Przedszkoli w Obornikach.