fbpx

Zagłosuj na uczniów z powiatu obornickiego!

Zagłosuj na uczniów z powiatu obornickiego!Chcesz, aby laptopy i aparaty cyfrowe powędrowały do uczniów z naszego powiatu? Zagłosuj! Wraz z rozpoczęciem wakacji zakończyła się pierwsza edycja innowacyjnego projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”, w którym brały udział trzy szkoły z powiatu obornickiego. Uczniowie z Ryczywołu m.in. odpowiedzieli na pytanie czy gwara regionu jest wciąż żywa w ich okolicy. Teraz czas na nagrody dla najlepszych.

Innowacyjny projekt edukacyjny „eSzkoła – Moja Wielkopolska” wprowadza do 105 szkół z całego województwa naukę metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi – komputerów, tabletów i tablic interaktywnych.

Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole, Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach pracowali nad projektami matematyczno-przyrodniczymi. Ich tematyka była dowolna – wszystko zależało od pomysłowości twórców.

Uczniowie z Ryczywołu sprawdzili znajomość regionalnej gwary wśród mieszkańców swojej wsi, a także stworzyli szlak rowerowy, który prowadzi po najpiękniejszych miejscach w okolicy. Natomiast trzecia grupa z tej szkoły przygotowała pokazy doświadczeń fizycznych, w których wykorzystywała przedmioty codziennego użytku. Efekty ich pracy mogli podziwiać uczniowie szkoły podstawowej.

Przedstawiamy linki do projektów uczniów z Ryczywołu:

A czym zajmowali się gimnazjaliści z Rogoźna? Otóż pomagali lokalnemu schronisku dla zwierząt. Zebrali koce i karmę, które przekazali dla opuszczonych psów. Poznali również historię starego młyna w Rudzie oraz zapoznali się z właściwościami wody i sposobami oszczędzania tego cennego płynu.

Projekty uczniów z Rogoźna:

Tymczasem licealiści z Obornik stworzyli prawdziwy muzyczny hit lata, w którym słyszymy… odgłosy natury. Zgłębiali także tajemnicę procesu uczenia się oraz zaprojektowali ekologiczny dom.

Projekty uczniów z Obornik:

Teraz wszystkie projekty możemy podziwiać w Internecie, a co najważniejsze – zagłosować na nie!

Dzięki naszym głosom uczniowie pracujący nad projektami mają szansę na wartościowe nagrody – m.in. laptopy i aparaty cyfrowe. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali. My oczywiście trzymamy kciuki za projekty z powiatu obornickiego i… głosujemy!

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Posłuchaj hitu lata - Co tam w naturze?