fbpx

I po maturach 2012

I po maturach 201229 czerwca był dniem bardzo wyczekiwanym nie tylko przez spragnionych wakacji uczniów, ale również przez absolwentów szkół średnich. Tego dnia bowiem tegoroczni maturzyści otrzymali wyniki egzaminów maturalnych.

Według informacji jakie uzyskaliśmy w LO w Obornikach i ZS Agrobiznesu w Rogoźnie w 2012 roku maturę zdawały 232 osoby, z pozostałych szkół nie uzyskaliśmy informacji. W ogólnej ocenie wyniki egzaminów można uznać za dobre.

Poprosiliśmy o ocenę wyników matur 2012 Panią Agnieszkę Katarzynę Balcerowiak, Dyrektor LO im. St. Wyspiańskiego w Obornikach.

"Jestem dumna z moich absolwentów, z absolwentów naszej szkoły do matury przystąpiło 168 abiturientów tegorocznych i ubiegłorocznych, 29 czerwca odebrałam 143 świadectwa maturalne. To jest bardzo dobry wynik. Jeżeli chodzi o zdawalność i o przedmioty obowiązkowe, można powiedzieć, że jesteśmy powyżej średniej powiatu, województwa i okręgu."

Pani Dyrektor szczególnie zwróciła uwagę na duży postęp w zdawalności matematyki.

"Jeżeli chodzi o bardzo reprezentatywny i namacalny dowód tego, że wyniki się poprawiają możemy ująć na przykładzie matematyki. W stosunku do ubiegłego roku zdawalność matematyki wzrosła o 5% a średni wynik o 11%. W tym roku średni wynik z matematyki to 64%."

W ocenie Pani Dyrektor duże znaczenie w tym sukcesie ma kadra nauczycieli, którzy odpowiednio potrafią zmotywować do ciężkiej pracy uczniów.

"Intensywna praca poprawia jakość wyników i jest dowodem na to, że rozwijamy się, że idziemy w dobrym kierunku. (…) To jest kwestia motywacji uczniów młodzieży która, bez wątpienia zależy od doskonałej i zdyscyplinowanej kadry. Dlatego należą się również nauczycielom gorące podziękowania za tę wytrwałą pracę."

red. MP, mat. filmowy tv-oborniki.pl