Przejdź do głównej treści

Czas na matury!

| fot. fb.com/ZS H. Cegielski Rogoźno | Edukacja

We wtorek 4 maja  o 9.00 maturzyści rozpoczną pisanie tegorocznych egzaminów dojrzałości.

Na tegorocznych maturzystów czekają egzaminy pisemne z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego (najczęściej - angielskiego). We wtorkowy poranek zaczną tradycyjnie od języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia maturzyści będą mogli popołudniem napisać egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Dzień później będzie sprawdzana wiedza z królowej nauk. Egzamin z matematyki rozpoczmie się oczywiście o 09:00. Popołudniem odbędzie się natomiast test wiedzy z historii muzyki. 6 maja z samego rana maturzystów czeka egzamin z języka obcego.

Łącznie w całej Polsce do matury przystąpi  271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Oprócz nich do egzaminu podchodzi  96 tysięcy tych, którzy chcą poprawić maturę z ubiegłych lat lub przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu. W tej grupie są też osoby, które chcą zdać egzamin niezdany w ubiegłych latach. 

W tym gronie znajduj się też maturzyści z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Egzamin z języka polskiego będzie pisały 62 osoby, a z matematyki 75. Wśród nich jest 56 tegorocznych absolwentów.

Na zdjęciu zakończenie roku szkolnego w ZS im. H. Cegielskiego w Rogoźnie

 

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…