fbpx

Czas na matury!

We wtorek 4 maja  o 9.00 maturzyści rozpoczną pisanie tegorocznych egzaminów dojrzałości.

Na tegorocznych maturzystów czekają egzaminy pisemne z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego (najczęściej - angielskiego). We wtorkowy poranek zaczną tradycyjnie od języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia maturzyści będą mogli popołudniem napisać egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Dzień później będzie sprawdzana wiedza z królowej nauk. Egzamin z matematyki rozpoczmie się oczywiście o 09:00. Popołudniem odbędzie się natomiast test wiedzy z historii muzyki. 6 maja z samego rana maturzystów czeka egzamin z języka obcego.

Łącznie w całej Polsce do matury przystąpi  271 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Oprócz nich do egzaminu podchodzi  96 tysięcy tych, którzy chcą poprawić maturę z ubiegłych lat lub przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu. W tej grupie są też osoby, które chcą zdać egzamin niezdany w ubiegłych latach. 

W tym gronie znajduj się też maturzyści z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Egzamin z języka polskiego będzie pisały 62 osoby, a z matematyki 75. Wśród nich jest 56 tegorocznych absolwentów.

Na zdjęciu zakończenie roku szkolnego w ZS im. H. Cegielskiego w Rogoźnie