Przejdź do głównej treści

W maju uczniowie wrócą do szkół

| eoborniki.pl, Ministerstwo Zdrowia | Edukacja

W miesiącu maju do szkół mają powrócić uczniowie wszystkich szkół.

Minister Adam Niedzielki podczas środowej konferencji prasowej poinformował o terminach powrotu uczniów do szkół. Jako pierwsi w szkolnych ławkach zasiąść mają dzieci z klas 1-3. Będzie to już 4 maja. Od 15 maja naukę w systemie hybrydowym mają prowadzić uczniowie z klas 4-8 oraz ponadpodstawowych. Oznacza to, że w szkołach będzie naukę prowadziło zawsze 50 % uczniów, a reszta zdalnie.

❗️ Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego:

?od 4⃣ maja - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
?od 1⃣5⃣ maja - tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
?od 2⃣9⃣ maja - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej
Źródło: Ministerstwo Edukacji, fot. newseria.pl

Powiat Obornicki przeznaczy ponad 1,5 mln zł na prace remontowe w budynkach szkolnych.
W polskich miastach spada liczba zarejestrowanych urodzeń i kobiet w wieku prokreacyjnym. Zdaniem ekspertów pogarszająca się sytuacja demograficzna w całym kraju może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Już teraz zamykane są kolejne żłobki i przedszkola.
Dobra edukacja pozwala na rozwój dziecka i zwiększenie szansy na lepszy start w dorosłym życiu. Na rynku pracy wciąż nieoceniona jest znajomość języków obców i umiejętność funkcjonowania w międzynarodowym środowisku. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zapisanie dziecka do szkoły takiej, jak…
25.06.2026 r. ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie pożegnali szkolne mury w wyjątkowej oprawie. Uroczystość zamieniła się w pełną emocji podróż przez Parkowo Valley, świat inspirowany Dzikim Zachodem.
Niemal 34 tysiące osób rozpoczęło dziś pisanie egzaminu dojrzałości. Życzenia przekazał dr Igor Marek Bykowski, Wielkopolski Kurator Oświaty.
Od lat trwa dyskusja, czy system edukacji w Polsce rzeczywiście przygotowuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Szkoły i uczelnie przekazują wiedzę teoretyczną, jednak rzeczywistość zawodowa zmienia się znacznie szybciej niż programy nauczania.
16 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Obornikach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom, finalistom i pozostałym uczestnikom etapu rejonowego Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas ósmych o zasięgu wojewódzkim.