fbpx

Uczniowskie oskary 2012 w Obornikach

Uczniowskie oskary 2012 w Obornikach. fot. Agata JackowiakParada uczniów przemaszerowała 27.06.2012 ulicami Obornik w barwnym i wesołym korowodzie . W paradzie uczestniczyli uczniowie i przedszkolacy  z terenu całej gminy Oborniki,  ruszyła ona spod urzędu Miasta i przemaszerowała do OOK.

Dominującymi barwami w korowodzie były czerwień i biel, inspirowane aktualnie odbywającym się Euro 2012. Wielu uczniów oprócz ubiorów w barwach narodowych przyozdobiło również twarze. W przemarszu uczestniczyło ponad 1000 osób, jeden z Dyrektorów Szkół wyraził nawet żartobliwie obawę o wytrzymałość “małego mostku” pod naporem tak ogromnej liczby znajdujących się tam w pewnej chwili uczniów.

Celem korowodu był amfiteatr Obornickiego Centrum Kultury, gdzie obyły się Uczniowskie Oscary w trakcie których Burmistrz Obornik wręczał nagrody laureatom konkurów, olimpiad i zawodów sportowych rozstrzygniętych w roku szkolnym 2011/2012. Dla wielu uczniów było to niesamowite przeżycie - otrzymali nagrodę z rąk najważniejszej osoby w mieście.  Amfiteatr był miejscem wielu interesujących występów tanecznych i wokalnych, w których prezentowali się sami uczniowie.

Nagrody wręczono:

Laureatom i finalistom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych i Interdyscyplinarnych:

- Balcerowiak Jagoda SP 2 Oborniki

- Colombo Katarzyna SP 4 Oborniki

- Dudek Adam SP 3 Oborniki

- Forysiak Marianna GIM Rożnowo

- Januszak Laura SP 4 Oborniki

- Kłodzińska Julia SP Rożnowo

- Krzyżaniak Igor SP 4 Oborniki

- Kąkol Oliwia SP 4 Oborniki

- Morańska Katarzyna GIM 3 Oborniki

- Wojciechowska Karolina SP 4 Oborniki

Laureatom i finalistom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych i Interdyscyplinarnych:

- Balcerowiak Jagoda SP 2 Oborniki

- Colombo Katarzyna SP 4 Oborniki

- Dudek Adam SP 3 Oborniki

- Forysiak Marianna GIM Rożnowo

- Januszak Laura SP 4 Oborniki

- Kąkol Oliwia SP 4 Oborniki

- Kłodzińska Julia SP Rożnowo

- Krzyżaniak Igor SP 4 Oborniki

- Morańska Katarzyna GIM 3 Oborniki

- Wojciechowska Karolina SP 4 Oborniki

Najlepszym absolwentom:

- Balcerowiak Jagoda SP 2 im. Wojska Polskiego

- Dudek Adam SP 3 im. A .Mickiewicza

- Krzyżaniak Igor SP 4 im. UNICEF

- Kłodzińska Julia SP im. F. Mickiewicza Rożnowo

- Mączyńska Natalia SP im. B. Malinowskiego Chrustowo

- Morka Mikołaj SP I.J. Kraszewskiego Objezierze

- Nowak Klaudia SP Kiszewo

- Zbierska Laura SP Maniewo

Drużynie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Obornikach za II miejsce w XIII Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej: Dawid Fabke, Rafał Fabke, Dawid Królski, Borys Gradzik, Filip Lis, Krzysztof Bednarz, Bartosz Piechota, Tomasz Dmytruszyński, Daniel Szymaś, Jakub Ziemski, Jędrzej Niedzielski, Adrian Miszczak, Adam Fryska.

Uczennicom Gimnazjum Nr 1 w Obornikach za wicemistrzostwo  Wielkopolski oraz za zajęcie VII miejsca w Finale Mistrzostw  Polski w Piłce Ręcznej:  Marika Dera, Adrianna Mazur, Magdalena Perska, Natalia Stefańska, Paula Popiela, Gabriela Urbaniak.

Finalistom Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym: Monika Iracka, Maciej Strugała – GIM 3, Małgorzata Gliniany, Anna Grotowska – GIM 1, Agnieszka Koch, Agnieszka Lipska – GIM Objezierze.

Medalistom  Drużynowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu:  Dominika Barczyk, Katarzyna Kramer, Joanna Dębniak, Joanna Rogalka, Krzysztof Sobota, Szymon Kwiatkowski, Jakub Ratajczak, Daniel Jasiewicz.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

ps. wykaz osób nagrodzonych podany za UM w Obornikach.