fbpx

Jakie kursy językowe Wrocław oferuje w czasie pandemii?

Szalejąca od przeszło roku na świecie pandemia, nie sprawiła, że znajomość języka obcego nie ma już większego znaczenia.

Można nawet powiedzieć, że właśnie w tych czasach, gdzie większość spraw zawodowych załatwia się drogą online, większość szkół przeniosła się również do sieci, podobnież jak spotkania towarzyskie, znajomość języków obcych stała się jeszcze bardziej potrzebna. Żyjemy w globalnej wiosce, gdzie kontakt z osobami, nie znającymi języka polskiego nie jest niczym dziwnym. Co więcej, przeniesienie większości naszego życia do sieci internetowej, która nie zna granic, sprawiło, ze kontakty z obcokrajowcami nie tylko na polu zawodowym ale i prywatnym są bardzo częste i nikogo już tak naprawdę nie dziwią. Nie dziwi więc to, że kursy językowe Wrocław, cieszą się co raz większym powodzeniem. Nikt nie chciałby być postrzegany jako osoba „niema” na języki obce. Tu już ręce nie wystarczą, tak jak w wielu przypadkach jeszcze nie dawno na zagranicznych wakacjach. Tu trzeba znać przynajmniej podstawy języka obcego i to najlepiej w formie mówionej.

Wrocławskie kursy językowe są dla każdego!

Można się zastanawiać, kto może skorzystać z kursów językowych? Większość naszego społeczeństwa uważa, ze takie kursy są głównie dla osób młodych. Dlaczego tak jest? Powszechnie uważa się, że nauka jest domeną osób młodych, bo ich umysły są najbardziej chłonne. Coś w tym jest, bo dzieci się uczą bardzo szybko, ale tak naprawdę, to uczymy się przez całe życie. Specjaliści uważają nawet, że nauka w podejmowana przez osoby w średnim i starszym wieku jest bardziej efektywna, gdyż osoby te mają umiejętność selektywnego uczenia się. Jednym słowem, osoba skupia się na tym czego się uczy, więc szybciej przyswaja sobie wiedzę. Jednym słowem nie można już twierdzić, że się jest za starym na naukę języka, a nauka taka może oddalić procesy starzenia się naszego mózgu. Wracając do początkowej kwestii – dla kogo są kursy językowe Wrocław?

Oczywiście kursy językowe są dla każdego chętnego, nie zależnie od tego czy ma się lat kilka, kilkanaście, czy jest już się w wieku emerytalnym. W szkole językowej znajdzie się kurs dla każdego, dla młodych osób przygotowujących się do egzaminów maturalnych lub szukających pomocy przed wyjazdem na zagraniczne studia, ale również dla osób już nieco starszych, dla których język obcy ma znaczenie zawodowe lub prywatne. Zazwyczaj kursy językowe Wrocław są tak konstruowane, że można je dopasować do potrzeb i preferowanych sposobów nauczania każdego. Można się uczyć indywidualnie lub w niewielkich grupach, których członkowie często wspierając się, polepszają efekty nauczania. Każdy chcący może dobrać intensywność kursu do swoich potrzeb – kursy mogą odbywać się w normalnym rytmie lub być intensywne, jeżeli efekt ma przyjść dość szybko. Nie można jednak zapominać, że samo uczestnictwo w intensywnym kursie językowym nie da efektu w postaci zdobycia umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Wiele zależy od własnej pracy słuchacza. 

kursy jezykowe wroclaw dla doroslych

Kursy językowe we Wrocławiu cieszą się sporą popularnością - w wielu tamtejszych firmach wymaga się znajomości języków obcych

Kursy językowe we Wrocławiu - online czy stacjonarne?


Warto zauważyć, że po okresie lockdownu, kiedy wszystkie szkoły po okresie zamknięcia musiały wypracować swój model nauczania zdalnego, wiele szkół językowych wprowadziło kursy językowe online na stałe do swoich programów nauczania. Dla wielu słuchaczy, którzy z takiej możliwości korzystali, nauczanie online było i jest wygodniejszą formą uczenia się języków obcych. Kursy językowe Wrocław prowadzone online, otwierają możliwości skorzystania z takiego kursu dla osób, które nie mogą wyjść z domu z przeróżnych powodów, najczęściej wynikających ze stanu zdrowia, ale również dla tych, którzy chcą skorzystać z dobrych kursów językowych, które są jednak prowadzone przez szkołę na drugim końcu Polski. Generalnie, kursy językowe Wrocław prowadzone online nie różnią się niczym od kursów stacjonarnych. Osoba, która korzysta z takiej formy nauczania, wciąż ma kontakt z lektorem lub native speakerem „na żywo”, co więcej jeśli jest to kurs grupowy, ma również kontakt z pozostałymi członkami swojej grupy. Różnica jest taka, że może skorzystać z takiego kursu wszędzie gdzie się znajduje. Nie można jednak powiedzieć, że takie kursy online to same korzyści. Jak zwykle nie ma nic doskonałego. Kursy językowe online, jak wskazują specjaliści, wymagają od słuchaczy więcej wysiłku ze swojej strony, więcej samodyscypliny. Łatwo bowiem, mając możliwość wyboru godziny nauczania, przesuwać ją w nieskończoność. Ponadto w miejscu, w którym się pobiera naukę, nie zawsze będą warunki do nauki – mogą wystąpić problemy z łącznością itp.