fbpx

Studenci z naszego Powiatu budują roboty.

fot. Laboratorium Inżynierii Komputerowej23 maja, na Politechnice Poznańskiej w budynku Centrum Wykładowego i Biblioteki Technicznej odbyły się zawody robotów typu line follower.

Impreza ta zorganizowana przez studentów II roku Informatyki z wydziału Informatyki była zwieńczeniem projektu jaki wykonywali w ramach laboratorium Architektury Systemów Komputerowych. Studenci pod okiem dr inż. R. Klausa przygotowali roboty, które wzięły udział w zawodach.

Studenci Politechniki z naszego powiatu również skonstruowali robota i wzięli udział w zawodach. Marcelina Dobra, Adam Butkiewicz z Obornik i Maciej Czarnecki z Rogoźna. Projekt ten był podsumowaniem II roku na wydziale Informatycznym.

Line followery są robotami, których głównym zadaniem jest podążanie po wcześniej wyznaczonej trasie – widocznej bądź nie. Ma to szerokie zastosowanie w pracach nad zautomatyzowaniem samochodów, które w niedalekiej przyszłości miałyby jeździć po drogach jedynie przy niewielkiej ingerencji człowieka.

Do obejrzenia zmagań robotów zostali zaproszeni licealiści. Studenci poprowadzili dla nich wykłady o tym jak zbudować robota od podstaw i udowodnili, że studia techniczne nie są taki straszne jak im się wydaje.Po zwiedzeniu szkoły byli pełni podziwu i zgodnie powtarzali, że swoją naukę chcą kontynuować właśnie tam.

My również zachęcamy maturzystów do rozważań nad dalszą edukacją a studentom z Powiatu Obornickiego gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.