fbpx

VII Przedszkolny Przegląd Tańca

fot. UM RogoźnoWe wtorek 22 maja 2012r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Rogoźnie odbył się VII Przedszkolny Przegląd Tańca organizowany przez Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka przy współpracy z Rogozińskim Centrum Kultury.

Na tegoroczny przegląd zaproszone przedszkolaki z Gminy Rogoźno w wieku 5 i 6 lat (również  z oddziałów przedszkolnych w szkołach)  - przygotowały układ taneczny do dowolnej piosenki przedszkolnej. W przeglądzie wzięło udział 8 zespołów: 2 zespoły z Przedszkola „Słoneczne Skrzaty" w Parkowie, 2 zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie, zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pruścach oraz oczywiście 2 zespoły z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie. Wystąpiła także grupa dzieci 4-letnich z Przedszkola nr 1 z inscenizacją do piosenki o tytule „Ciasto przyjaźni”, próbując swych pierwszych sił na scenie.

Przegląd nie miał charakteru konkursu i dlatego za udział - nagrodę w postaci słodkiego drobiazgu otrzymały wszystkie występujące dzieci, a wychowawczyniom, które przygotowały zespoły zostały wręczone dyplomy. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i zapraszają za rok.

Przedszkole nr 1 w Rogoźnie