fbpx

Nauka angielskiego online – jak wygląda i komu może się przydać?

Angielski online? Czemu nie! Nauka języków obcych w formie zdalnej coraz bardziej zyskuje na popularności. Cenią ją sobie zwłaszcza osoby dorosłe, dla których przyswajanie wiedzy „po godzinach” (kiedy kończą już pracę, wszystkie ważne sprawy są załatwione, a obowiązki domowe wypełnione) lub w czasie urlopu jest doskonałą alternatywą dla zajęć klasycznych. W przypadku metody internetowej nie muszą przecież nawet wychodzić z domu. Czym jednak tego typu lekcje różnią się od tych prowadzonych w trybie stacjonarnym i dla kogo mogą okazać się one najbardziej przydatne? – Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w poniższym artykule.

Wiedza w zasięgu laptopa

Specyfika zajęć z języka angielskiego w wersji online bywa różna i zależy przede wszystkim od tego, jaką metodę edukacyjną wybierzemy. I tak w przypadku e-booka otrzymamy swego rodzaju multimedialny podręcznik, w którym znajdziemy określone, najbardziej interesujące nas zagadnienia. Aplikacja da nam z kolei dostęp do szeregu materiałów, jednocześnie umożliwiając nam wykonywanie ćwiczeń lub testów – podobnie zresztą rzecz ma się w przypadku kursu w formie gotowych nagrań wideo (jeśli znajdują się one na specjalnej platformie edukacyjnej, test będzie czekał na nas np. po obejrzeniu treści dotyczących każdego z działów tematycznych). Naukę zdalną oferuje nam obecnie również wiele szkół językowych. Co istotne, to właśnie ich metodologia nauczania najbardziej zbliżona jest do szkoleń tradycyjnych – szczególnie przypadnie więc do gustu osobom, które z określonego powodu nie chcą lub nie mogą uczęszczać na lekcje stacjonarne. Przykładem takiej placówki edukacyjnej może być tutaj popularna noProblem z Lublina: jej propozycja to zajęcia zdalne dla dorosłych, odbywające się z udziałem lektora oraz przy pomocy szeregu narzędzi: dedykowanego studia (klasy), platformy e-learningowej oraz akcesoriów (kamery, mikrofony, wirtualna tablica). W trakcie takich „spotkań” uczniowie mogą więc bez trudu komunikować się zarówno ze sobą nawzajem, jak i z nauczycielem (wystarczy do tego dostęp do Internetu oraz znajomość obsługi przeglądarki), a wszystkie niezbędne materiały znajdują w zasięgu swojego laptopa.

Dla laika i fachowca

Czy jednak angielski online jest dla każdego? Oczywiście, że tak! Niezależnie od tego, czy już kiedyś mieliśmy kontakt z tym językiem, czy pragniemy nauczyć się go „od zera”, w sieci bez wątpienia znajdziemy ofertę dopasowaną do własnych potrzeb i możliwości. Należy przy tym zaznaczyć, że program takich zajęć nie zawsze będzie też obejmował zagadnienia czysto „szkolne” (gramatykę, podstawowe słownictwo wykorzystywane w sytuacjach codziennych etc.) – wiele firm edukacyjnych proponuje również kursy specjalistyczne, z których skorzystać mogą przedstawiciele różnych środowisk i branż (m.in. IT, marketingowej, handlowej, medycznej, prawniczej, finansowej czy rozrywkowej). Tylko od nas zależy więc, którą formę nauki wybierzemy i jaki zakres wiedzy zdecydujemy się poszerzyć.