fbpx

IX Gminny Konkurs Matematyczny

fot. UM RogoźnoDnia 10 maja 2012 roku w Zespole Szkół w Gościejewie odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów reprezentujących   pięć szkół podstawowych  gminy Rogoźno:  SP nr 2 w Rogoźnie, SP nr 3 w Rogoźnie, SP  w Pruścach, SP w Parkowie i SP w Gościejewie. Uczniowie w ciągu 90 minut rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych.

Po poprawieniu i podliczeniu punktów okazało się, że konieczna jest dogrywka. Ostateczny wynik konkursu ukształtował się następująco: I miejsce zdobył uczeń SP nr 2 w Rogoźnie -  Adrian Dąbrowski, II miejsce uczennica SP w Pruścach – Aleksandra Nowak, a III uczeń SP nr 3 w Rogoźnie -  Krzysztof Nowicki. Laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki, a wszyscy uczestnicy konkursu  - dyplom za udział w konkursie i teczkę z upominkami.

Opiekunowie, którzy przygotowali uczniów do konkursu, również zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Longiny Pijanowskiej, uczestników wraz z opiekunami zaprosiliśmy na słodki poczęstunek, a potem na ognisko i pieczone kiełbaski.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że nasi goście miło spędzili czas  i są zadowoleni z pobytu w naszej placówce. Dziękujemy serdecznie za udział w IX Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas szóstych i zapraszamy do dalszej współpracy.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom, którzy ufundowali nagrody na etap gminny konkursu. Przede wszystkim dziękujemy Księgarni Gursz – Musielscy z Chodzieży (filia w Rogoźnie) za cenne nagrody książkowe, Piotrowi Stachowskiemu z wydawnictwa Nowa Era za nagrody dla wszystkich uczestników i opiekunów konkursu, a także firmie DENAR z Obornik oraz Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu. Dziękujemy za okazaną życzliwość i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

ZS Gościejewo