fbpx

II Gminny Konkurs Biblijny

fot. UM RogoźnoW dniu 8 maja 2012 w Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbył się II Gminny Konkurs Biblijny „Na początku było Słowo”.

W konkursie wzięło udział 33 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Rogoźno -  SP 2 Rogoźno, SP 3 Rogoźno, SP Pruśce, ZS Gościejewo, ZS Parkowo i SP Budziszewko. Każda szkoła mogła zgłosić do udziału dwie drużyny trzyosobowe.

Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach. Etap pierwszy to test indywidualny złożony z 30 pytań, który uczniowie rozwiązywali w czasie 30 minut. Na podstawie testu wyłoniono 6 drużyn trzyosobowych, które zmagały się ze sobą w drugiej części konkursu. Do drugiego etapu zakwalifikowały się drużyny: SP 2 Rogoźno I i II zespół, ZS Gościejewo I i II zespół, oraz ZS Parkowo I i II zespół.

W etapie drugim zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: pytania, rozsypanka, uzupełnianie tekstów oraz krzyżówka. W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którymi okazali się: w kategorii indywidualnej miejsce: I - Błażej Keli z SP 2, II - Małgorzata Jałoszyńska z SP 2, III - Aleksandra Jurga z SP 2, III - Weronika Nowak z ZS Gościejewo oraz III - Kinga Przybylska z SP Budziszewko. W kategorii drużynowej miejsce I - Drużyna I SP 2 Rogoźno, miejsce II - Drużyna I ZS Gościejewo, miejsce III Drużyna II ZS Gościejewo.

W jury Konkursu zasiedli: Katarzyna Lewandowska, Ewa Jóźwiak, ks. Grzegorz Kuliński i ks. dr Piotr Halczuk. Nagrody dla uczestników ufundowali: Dzieło Biblijne Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Przewodnik Katolicki, Wydział Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii w Gnieźnie, Państwo Anna i Andrzej Pierwoła. Nagrodami w konkursie były egzemplarze Pisma Św., komputerowe gry biblijne i książki o tematyce biblijnej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Sławomir Stanicki
Organizator konkursu, SP 2 Rogoźno