fbpx

Kasztany zwiastowały maturę

fot. M-GW piątek 4.05 ponad 380 tysięcy maturzystów z ponad 8 tysięcy szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło maturę. Tego dnia nawet przyroda zwiastowała nadejście egzaminów dojrzałości. Dokładnie w ten sam dzień zakwitły kasztany.

W piątek odbył się egzamin z języka polskiego. Uczniowie mieli do wyboru dwa tematy wypracowań: porównanie postaw życiowych Izabeli Łęckiej z "Lalki" Bolesława Prusa i Joanny Podborskiej z "Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego lub wyjaśnienie symboliki prawej i lewej strony w III cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza w scenie z Nowosilcowem.

Dziś matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym a w następne dni z matematyki, języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz fizyki i astronomii.

Nowością w terminarzu egzaminów jest rozdzielenie dat przedmiotów obowiązkowych - podstawowych - od dat zdawania tych samych przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu maturzyści mają dzień wolnego na przygotowanie się do trudniejszych zadań. W ubiegłym roku maturę z tego samego przedmiotu zdawano jednego dnia o innych godzinach.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i połamania piór!