fbpx

Testy gimnazjalne 2012

fot. UM Oborniki

W tym tygodniu uczniowie trzecich klas gimnazjum, nie mieli łatwo. 24 kwietnia rozpoczęły się bowiem testy końcowe mające na celu sprawdzić wiedzę z trzech lat spędzonych w szkole. Od wyniku egzaminów zależy między innymi, do jakiego liceum się później dostaną.

We wtorek 278 uczniów gminy Oborniki przystąpiło do testu z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. W środę egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, który w tym roku podzielony był na dwie części.

O godz. 9 uczniowie napisali egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia), który trwał 60 minut. Później, o godz. 10.45 odbył się egzamin z matematyki na którego napisanie dostali 90 minut.

Dzisiaj odbył się ostatni już egzamin ,z języka obcego. On również podzielony był na dwa poziomy. Test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut . Po 45-minutowej przerwie test na poziomie rozszerzonym trwający 60 minut.

Z dzisiejszych relacji uczniów Gimnazjum nr.1 wynika, że nie było tak źle. Koncentracja i myślenie były kluczem do sukcesu. Emocje po trzech dniach egzaminów są pozytywne i miejmy nadzieję, że wyniki będą tak  wysokie jak przeczuwają to gimnazjaliści.