fbpx

Gminy kupują komputery dla uczniów, ale są drogie i trudno dostępne

Samorządy otrzymały dofinansowanie do zakupu komputerów do zdalnej nauki. 

Przedłużająca się kwarantanna wymusza prowadzenie nauki przez internet. W zależności od wielkości gminy samorządy otrzymały różne kwoty dofinansowania na zakup komputerów do zdalnej nauki.  

Otrzymaliśmy z Ministerstwa Cyfryzacji blisko 75 tys zł - mówi Renata Tomaszewska z Urzędu Miejskiego w Rogoźnie. Pozwoli to nam zakupić 41 laptopów.

My zamówiliśmy 40 komputerów. Jak na naszą gminę i potrzeby nie jest to dużo, ale korzystamy z tego co otrzymaliśmy - mówił nam Ariel Mańczak z obornickiej rady. Rogozińska radna Katarzyna Erenc-Szpek spogląda na dofinansowanie z innej strony: Otrzymaliśmy kwotę, o jaką wnioskowaliśmy. Jesteśmy z tego powodu zadowoleni. 

W Ryczywole samorząd otrzymał najmniej, bo 60 tys. zł. 

Wysłaliśmy zamówienie na laptopy z konkretnym wyposażeniem - przekazał nam Wójt Ryczywołu Henryk Szrama. Jest ogromny problem z otrzymaniem sprzętu. Ceny są bardzo wysokie, a do tego brakuje go. 

Radna Karolina Boch zwraca uwagę na kilka spraw: Musimy pamiętać, że nie wszystkich stać na komputer. Nie zawsze jest on też dostępny w domu dla każdego dziecka. To duży problem w rodzinach wielodzietnych. Dzięki tym komputerom uda się pomóc chociaż niektórym.

Decyzją premiera Morawieckiego szkoły zostają zamknięte do 26 kwietnia. Wszystkie egzaminy zostały przesunięte na drugą połowę czerwca.