fbpx

Wyniki II Dyktanda Powiatowego 2012

II Dyktando Powiatowe 2012 , fot. bogdanowo.netW niedzielne popołudnie (1.04.2012) odbyło się II Dyktando Powiatowe. Organizatorem było Stowarzyszenie Bogdanowo – Zawsze Aktywni a konkurs odbył się w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Łącznie dyktando napisało 50 osób.

Uczestnicy walczyli o zwycięstwo w 2 kategoriach: dzieci ze szkół podstawowych oraz pozostali konkursowicze. W pierwszej kolejności do rywalizacji przystąpiły osoby pow. 13 roku życia. Już podczas pierwszego odczytu tekstu dyktanda przez Łukasza Kasperskiego z sali dobiegały najróżniejsze odgłosy: od śmiechu do jęków przerażenia. Po 20 minutach walki z zawiłościami języka polskiego i krótkiej przerwie, do pisania przystąpili najmłodsi. Dzieci otrzymały tekst, wyrazy posiadały luki literowe i uczestnicy musieli uzupełnić brakujące znaki. Dodatkowo w końcowej części znalazły się zagadki, do których odpowiedzi zawierały również pułapki ortograficzne.

Ok. godz. 16,00 jury udało się wyłonić zwycięzców i rozpoczęła się ceremonia ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród. Zanim to jednak nastąpiło wszyscy uczestnicy zapoznali się jeszcze z historią Stowarzyszenia i jego aktywnością  w 2011 i 2012r.

W pierwszej kolejności ogłoszono wyniki wśród najmłodszych uczestników konkursu. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz bilet do Multikina lub zaproszenie do Restauracji Zamkowa. Najlepsi otrzymali dodatkowo słowniki. Nagrody wręczał w imieniu Krzysztof Hetmański.

Napięcie wzrosło kiedy przystąpiono do ogłaszania wyników w drugiej kategorii. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Na koniec pozostały 3 osoby: Dorota Krasicka, Małgorzata Najdek i Emilia Pilarska. Wszystkie panie poproszone zostały na środek a do wręczenia nagród przystąpił Starosta Adam Olejnik. Za trzecie miejsce nagrody odebrała Emilia Pilarska a za drugie Dorota Krasicka i stało się jasne, że zwyciężyła Małgorzata Najdek i to ona pojedzie na wycieczkę do Kijowa ufundowaną przez firmę „carpe diem” Jolanty Sadowskiej! Szok i niedowierzanie u laureatki  szybko przerodziły się w jeszcze większą radość.  W roku 2012 najlepsze okazało się Żukowo!

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom odwagi a najlepszym wiedzy. Zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc firm i instytucji. Serdeczne podziękowania ze strony organizatorów kierowane są do: Starostwa Powiatowego w Obornikach, Urzędu Miejskiego w Obornikach, Sołectwu Bogdanowo, „Carpe Diem – transport” Jolanty Sadowskiej, Przetwórni Owocowo-Warzywnej „Gryszczeniówka”, Hetman Travel, Restauracji Zamkowa, LGD Kraina Trzech Rzek portalowi www.e-oborniki.pl” oraz „Tygodniowi obornickiemu”.

Zapraszamy w przyszłym roku na III edycję Dyktanda!

Wyniki w kategorii pow. 13 lat:

1. Małgorzata Najdek (Żukowo)

2. Dorota Krasicka (Oborniki)

3. Emilia Pilarska (Oborniki)

Wyniki w kategorii do 13 lat:

1. Jagoda Szefler (Oborniki) SP nr 4 w Obornikach

Paulina Kaźmierczak (Oborniki) SP nr 4 w Obornikach

2. Anna Przesławska (Oborniki) SP nr 1 w Biedrusku

Wojciech Piszczek (Bogdanowo) SP nr 2 w Obornikach

3. Julia Sobczak (Oborniki) SP nr 4 w Obornikach

Aleksandra Robakowska (Oborniki) SP nr 4 w Obornikach

Skład jury:

Karolina Starosta

Wanda Ratajczak

Mirosława Dymek

Katarzyna Siwicka-Jóźwiak

Elżbieta Łukaszyk

Lucyna Szwed

Autorka tekstu dyktanda: Krystyna Eichler

red. www.bogdanowo.net

 

ps. od eobornik.pl

Osoby zainteresowane tekstem Dyktanda zapraszamy w dniu jutrzejszym, opublikujemy treść dyktanda dla dwóch grup wiekowych.