fbpx

Dzień Przedsiębiorczości

Dzień przedsiębiorczościW czwartek 22.03.2012 r. prawie 60 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, z inicjatywy pedagoga szkolnego – Patrycji Brodzińskiej, wzięło udział w ogólnopolskim projekcie odbywającym się pod patronatem Prezydenta RP – Dzień Przedsiębiorczości.

Inicjatywa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych udział w jednodniowych praktykach w wymarzonych miejscach pracy, podczas których młodzież weryfikuje swoje wyobrażenia edukacyjno – zawodowe, zdobywa informacje na temat kwalifikacji, umiejętności i predyspozycji koniecznych do wykonywania danej pracy oraz uczestniczy w codziennych czynnościach pracodawców.

W czwartkowy poranek uczniowie ogólniaka udali się do wielu instytucji i firm, które przyjęły zaproszenie do współpracy. Wśród nich znaleźli się kandydaci na lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów odbywający praktykę w szpitalu i aptece, przyszli dziennikarze zdobywający informacje o wymarzonym zawodzie w redakcji Głosu Wielkopolskiego, strażacy spędzający dzień w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, uczniowie aspirujący na dietetyków i fizjoterapeutów w Instytucie Zdrowia i Urody, młodzież marzącą o pracy w zawodach prawniczych praktykująca w Sądzie Rejonowym i pod okiem komornika sądowego, nastolatki dążące do kształcenia się na geodetów, architektów, pracowników reklamy i promocji, pracowników służb mundurowych, pracowników socjalnych szkolące się pod okiem pracowników Urzędu Miejskiego, przyszli pracownicy oświatowi, nauczyciele i wychowawcy, psycholog i pedagog, kształtujący swoje wyobrażenia w szkole podstawowej, przedszkolach, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej czy Ochronce Franciszek.

Dzień Przedsiębiorczości jest nie tylko projektem wpisującym się doskonale w inicjatywę MEN - roku szkoły z pasją, ale przede wszystkim możliwością ułatwiająca młodzieży start w dorosłe życie. Tego dnia wielu młodych ludzi ma okazję skonfrontować swoje wyobrażenia na temat pracy w wymarzonym zawodzie z rzeczywistością. Nauka ta pomoże im podjąć bardziej świadomą decyzję o wyborze drogi rozwoju. Prezentowane zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości organizatorów.

 

red. PB dla e-oborniki