fbpx

W SP 3 organizują zbiórkę dla dzieci z oddziału onkologicznego

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach wraz z opiekunami wspierają akcję fundacji Nasze Dzieci działającej przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Zbliża się cudowny czas Bożego Narodzenia. Jest to szczególny czas, w którym nie tylko doświadczamy dobra i nadziei, ale dzielimy się tymi wartościami z innymi. Nie dla wszystkich jest to jednak wesoły czas… Ciężko chore dzieci, walczące z niezwykle trudnym do pokonania przeciwnikiem- chorobą nowotworową, nie spędzą nadchodzących świąt w cieple domowego ogniska, ale w szarej, szpitalnej rzeczywistości. Sprawmy zatem odrobinę radości tym, których uśmiech jest bezcenny.

W tym roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprasza wszystkich do wsparcia świątecznej akcji fundacji Nasze Dzieci, działającej przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W najbliższych tygodniach na terenie naszej szkoły będziemy zbierać przybory szkolne, artykuły plastyczne, książeczki, które następnie przekażemy do fundacji Nasze Dzieci. Pracownicy fundacji (w porozumieniu ze Świętym Mikołajem) przekażą małym pacjentom z oddziału onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka świąteczne upominki.

Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci ucieszą się z rzeczy takich jak:

– przybory do rysowania, malowania i pisania,
– artykuły plastyczne i kreatywne, plastelina, ciastolina itp,
– naklejki, kolorowanki, wyklejanki, notesy, książki i książeczki.
 
Pamiętajcie Kochani- zbieramy wyłącznie NOWE artykuły. Zostawiamy je w specjalnie przygotowanym kartonie u Pani woźnej. Akcja trwa od 15 listopada do 9 grudnia.

Wszelkie pytania można kierować do pani Dominiki Roszkiewicz

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami