Przejdź do głównej treści

Rozpoczęła się walka szkół o Całodniowy Festiwal Technologiczny

| eoborniki.pl, sp3 oborniki, | Edukacja

Sto szkół walczy o mozliwość zorganizowania u siebie Całodniowego Festiwalu Technologicznego w ramach programu Szkoła Małego Inżyniera. Wśród nich są placówki z powiatu obornickiego.

Od 25 listopada można głosować na szkoły, które zgłosiły się do programu Szkoła Małego Inżyniera. Główną nagrodą jest m.in. Całodniowy Festiwal Technologiczny. Fundatorem nagród w konkursie jest Volkswagen Poznań sp. z o.o. Dziesięć najlepszych szkół zostanie doecnionych przez organizatorów. W ramach nagrody Finaliści wezmą udział w programie Szkoła Małego Inżyniera, w którego zakres wchodzi:
 
2.1. Całodniowy Festiwal Technologiczny, składający się z pokazu przeznaczonego dla wszystkich uczniów szkoły oraz warsztaty z robotyki, warsztaty z programowania i wystawy w świecie nowych technologii składającej się z edukacyjnych stanowisk samoobsługowych;
2.2. 4 zestawy klocków LEGO Mindstorms EV3 o wartości 6000 złotych
2.3. Jednodniowe, certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. 
 
Do wspierania szkół w konkursie zachęca radna powiatowa Katarzyna Woźniak:
Zostanie finalistą tego programu będzie na pewno dużym wyróżnieniem dla danej szkoły. Nagrody w tym konkursie są bowiem bardzo wartościowe. Uczestniczą w nim także placówki z naszego powiatu. Zachęcam do oddawania na nie głosy. Szczególnie proszę o wsparcie Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach, gdzie jestem przewodniczącą Rady Rodziców. 
 
W konkursie udział biorą m.in.: SP2 w Obornikach, SP3 w Obornikach i SP w Parkowie. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Szkoła Małego Inżyniera.

 

1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…