fbpx

Rozpoczęła się walka szkół o Całodniowy Festiwal Technologiczny

Sto szkół walczy o mozliwość zorganizowania u siebie Całodniowego Festiwalu Technologicznego w ramach programu Szkoła Małego Inżyniera. Wśród nich są placówki z powiatu obornickiego.

Od 25 listopada można głosować na szkoły, które zgłosiły się do programu Szkoła Małego Inżyniera. Główną nagrodą jest m.in. Całodniowy Festiwal Technologiczny. Fundatorem nagród w konkursie jest Volkswagen Poznań sp. z o.o. Dziesięć najlepszych szkół zostanie doecnionych przez organizatorów. W ramach nagrody Finaliści wezmą udział w programie Szkoła Małego Inżyniera, w którego zakres wchodzi:
 
2.1. Całodniowy Festiwal Technologiczny, składający się z pokazu przeznaczonego dla wszystkich uczniów szkoły oraz warsztaty z robotyki, warsztaty z programowania i wystawy w świecie nowych technologii składającej się z edukacyjnych stanowisk samoobsługowych;
2.2. 4 zestawy klocków LEGO Mindstorms EV3 o wartości 6000 złotych
2.3. Jednodniowe, certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. 
 
Do wspierania szkół w konkursie zachęca radna powiatowa Katarzyna Woźniak:
Zostanie finalistą tego programu będzie na pewno dużym wyróżnieniem dla danej szkoły. Nagrody w tym konkursie są bowiem bardzo wartościowe. Uczestniczą w nim także placówki z naszego powiatu. Zachęcam do oddawania na nie głosy. Szczególnie proszę o wsparcie Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach, gdzie jestem przewodniczącą Rady Rodziców. 
 
W konkursie udział biorą m.in.: SP2 w Obornikach, SP3 w Obornikach i SP w Parkowie. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Szkoła Małego Inżyniera.