fbpx

Półkolonie w Nieczajnie

Półkolonie w Nieczajnie, fot. źródło UM ObornikiSołtys wsi  Nieczajna Jerzy Nowak zadbał o to, aby dzieci nie nudziły się czasie ferii. Przy współpracy Urzędu Miejskiego, GKRPA Grażyna Surma prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy wiejskiej. Uczestnikom zaoferowano  program zajęć artystycznych, w tym wykonanie metodą deceupage wielkanocnego jaja, wazoników oraz świecznik na wiosenno- świąteczny stół.

Spotkania były przeplatane zajęciami z profilaktyki „ Jak żyć zdrowo”. Dzieci i młodzież dowiedziały się, jak należy prawidłowo się odżywiać, dbać o kondycję psycho – fizyczną, miały również możliwość spojrzenia na świat przez alko gogle (okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba pod wpływem alkoholu), oraz poprzez symulator  palenia, który pokazuje  jak wyglądają płuca i krtań palacza. Zajęcie podsumowano wykonaniem tematycznych prac plastycznych. Kolejne zajęcia to „ABC dobrego wychowania”- podczas, których uczestnicy dyskutowali, jak należy się prawidłowo zachowywać czyli „grzeczność na co dzień”, prawidłowe nakrycie stołu itp.

Zajęcia miały charakter warsztatowy. Ostatni dzień był to czas zabaw, który rozpoczął tajemnicze, a zarazem ciekawe zajęcia z chustą animacyjną Klanza. Waldemar Mielcarski poprowadził część rozrywkową dla wszystkich uczestników. Tańce, zabawy, pląsy oraz różne konkursy tak rozbawiły wszystkich, że trudno było zakończyć wspaniałą zabawę . Podczas całego tygodnia zadbano również o posiłek dla dzieci i młodzieży.

Codziennie panie z rady sołeckiej przygotowywały smaczne kolorowe kanapki oraz herbatę. Nie zapomniano również o tradycyjnym tłustym czwartku, pączkach dla wszystkich przygotowała pani Ewa żona sołtysa.Na zakończenie kilkoro rodziców upiekło smaczne placki, a w imieniu TPD Grażyna Surma przekazała torbę słodyczy dziękując za wspaniałą i ciepłą atmosferę wszystkim uczestnikom (zarówno tym małym jak i rodzicom, dziadkom, którzy opiekowali się maluchami podczas zajęć w świetlicy w Nieczajne.

źródło UM Oborniki