fbpx

Starosta nagrodziła dyrektorów szkół, nauczycieli i pedagogów (foto)

W poniedziałek w Obornickim Ośrodku Kultury świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie przy słodkim poczęstunku, podczas którego wręczane są nagrody dla nauczycieli, w tym roku było wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy zostało zorganizowane wspólnie przez Powiat Obornicki i Gminę Oborniki.

Jako pierwszą na scenę zaproszono Marię Lisek, wieloletnią Prezes obornickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. W uznaniu za jej wkład w rozwój obornickiej oświaty i działania na rzecz środowiska nauczycieli, odznaczoną ją Medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.

Następnie przyszedł czas na życzenia. Te zebranym nauczycielom złożyła Starosta Zofia Kotecka:
- Znam dobrze zawód nauczyciela, wiem jak wiele radości daje wspieranie młodych ludzi na drodze do dorosłości. To dzięki Wam kolejne pokolenia dzieci i młodzieży zdobywają wiedzę o świecie, rozwijają swoje zainteresowania, budują relacje z rówieśnikami i uczą się odpowiedzialności za własne czyny i decyzje. Już w starożytnym Rzymie myśliciel Cyceron zauważył, że człowiek nie może ofiarować większego daru narodowi, niż wychowywanie i kształcenie młodzieży. Życzę Państwu, byście każdego ranka znajdowali siłę, aby wspierać młodych ludzi w ich poszukiwaniach i cieszyć się z ich okryć, zapisując się tym samy w ich wdzięcznej pamięci – mówiła Starosta Zofia Kotecka.

Tradycyjnie, z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Obornik oraz Starosta Obornicki przyznali nagrody dla wyróżniających się dyrektorów placówek, nauczycieli oraz pedagogów.
Osobne wyróżnienie w postaci Listu Gratulacyjnego od władz Powiatu Obornickiego otrzymała Zyta Czechowska, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, która kilka dni temu otrzymała zaszczytny tytuł Nauczyciela Roku.

Po krótkim koncercie zespołu Taldeo na salę wprowadzono tort, którym poczęstowano wszystkich gości.

 

 
źródło: powiatobornicki.pl