fbpx

Objezierze w Helmstedt (foto)

6 – 8 września grupa uczennic z Technikum Żywienia z klasy policyjnej wraz z opiekunem Adamem Malińskim przebywała w dawnym mieście granicznym pomiędzy historycznym już NRD a RFN.

 

Młodzież z Objezierza  przywitała w Helmstedt piękna słoneczna pogoda, gościnność gospodarzy, miła atmosfera i przyjaciele szkoły : dr Maria Werthan, Bernd Bruno Meyer i Bernd Bruno Baumbach.

 

Podczas weekendu zwiedzono m.in. szkołę Unesco Gymnasium am Botschenberg,  poznano zabytkowe miasto,  uczestniczono w warsztatach naukowych workshop pracując metodą projektową. Prezentacja wymian młodzieżowych na przykładzie Objezierza, Rogoźna, Wustrow, (film o projekcie – letnim obozie MDP Kłodawa  i Jugend FW Oschatz) wzbudziła zachwyt i zainteresowanie międzynarodowej publiczności. 

 

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Jochena Krehnke wybitnego i zasłużonego koordynatora wymian młodzieżowych pomiędzy Wielkopolską  a Dolną Saksonią.

 

Wyjazd ten był nagrodą za wzorowe zachowanie i bardzo dobre oceny z języków obcych i ma być bodźcem do dalszej intensywnej nauki.

 

Grupie z Objezierza towarzyszyły dwie absolwentki LO w Obornikach Magdalena Olejniczak i Laura Zastróżna.

Adam Malinski mit Teilnehmerinnen aus Oborniki und Objezierze sowie Bernd Bruno Baumbach

Vortrag von Bernd Bruno Meyer li. und Adam Malinski re. und Technik Magdalena Olejniczak