fbpx

Meble z Niemiec dla obornickich szkół (foto)

Obornickie szkoły wzbogacą się o 100 ławek i 60 krzeseł dzięki Stowarzyszeniu Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu.

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego 2018/19  Christa Kruger ze Stowarzyszenia Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu przesłała zapytanie do autora notatki: czy przydadzą się szkolne stoliki i krzesła dla uczniów młodszych klas I- III. Pytanie to skierowano do Centrum Usług Wspólnych w Urzędzie Miejskim w Obornikach. Dyrektor Centrum Krzysztof Hetmański wyraził zainteresowanie przejęciem tych mebli dla szkół naszej gminy. Koordynację i łączność po stronie niemieckiej przejęła Gisela Gliesche – Przewodnicząca Stowarzyszenia  Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu,  gmina Oborniki zapewniła odpowiedni transport.

W upalny, poniedziałkowy poranek, 1 lipca  grupa wolontariuszy-seniorów: Gisela i Gummar Gliesche, Christa i Hans Kruger, Jurgen Stern, woźny szkoły Grundschule Haudorf  w gminie Bardowick –  Grutzmacher oraz dyrektorka szkoły Guenther Bethge  przy wsparciu polskiego kierowcy przygotowała transport 100 stolików i 60 krzeseł.

W imieniu Gminy Oborniki serdecznie dziękuję stronie niemieckiej za te wszystkie meble - mówi Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Krzysztof Hetmański. Każdy stolik, każde krzesło są w szkolnictwie ważne i przydatne. Dlatego też osobne podziękowania za wkład w organizację tej akcji składam na ręce Pana Adama Malińskiego.

Meble dotarły już do Obornik. Złożone zostały w Szkole Podstawowej nr 2. Krzesła i stoliki trafią właśnie do tej placówki, jak i też do Zespołu Szkół w Objezierzu.