fbpx

ZS Gościejewo, prezent od WORD

Od kilku lat nasza placówka współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu. Dzięki owocnej współpracy szkoła została wyposażona w pomoce dydaktyczne do wychowania komunikacyjnego. Otrzymaliśmy 6 zestawów  komputerowych z programami  edukacyjnymi, plansze ruchu drogowego, odblaski oraz inne drobne pomoce. Dzięki temu zajęcia są atrakcyjne i efektywne, podnoszą jakość kształcenia, a jednocześnie wyrabiają odpowiednie nawyki, które w przyszłości zaowocują bezpiecznym i kulturalnym zachowaniem w ruchu drogowym.

Przed świętami, a dokładnie 21 grudnia 2011r. WORD zrobił prezent ofiarowując naszej szkole sześć rowerów łącznie z kaskami. Otrzymaliśmy 4 rowery TREK MT TRACK 220 oraz 2 rowery AUT.ULTIMA. Wartość tego prezentu to kwota 5.676 zł. Przedświąteczna przesyłka sprawiła dzieciom dużo radości oraz wywołała we wszystkich entuzjazm. Rowery te wykorzystamy do praktycznej jazdy przygotowując się do karty rowerowej oraz  do Turnieju Ruchu Drogowego (BRD), w którym zajmujemy czołowe miejsca.

Wszystkim  podejmowanym przez nas działaniom przyświeca jeden wspólny cel: aby wypadków na drogach z udziałem dzieci i młodzieży było jak najmniej. Można to osiągnąć poprzez edukację od najmłodszych lat w zakresie wychowania komunikacyjnego.

 

 

red. ZS Gościejewo