fbpx

Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miejskim

We wtorek 10 stycznia w godzinach przedpołudniowych w Urzędzie Miejskim gościła grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie. Dwudziestu ciekawych świata starszaków przybyło pod opieka swej wychowawczyni Lidii Wilczyńskiej i woźnej Justyny Turtoń.

Wizyta rozpoczęła się od spaceru po urzędzie i odwiedzin w kilku biurach, gdzie młodzi mieszkańcy naszej gminy mogli zapoznać się z codzienną pracą urzędników. W rolę przewodnika wprawnie wcielił się zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki spotkały się z burmistrzem Bogusławem Janusem w sali konferencyjnej. Przy herbacie i ciastku burmistrz przekazał swoim zaciekawionym gościom najważniejsze informacje na temat gminy. Duże zainteresowanie wzbudziły wyświetlane zdjęcia, na których prezentowane były najważniejsze budynki i miejsca w Rogoźnie. Przedszkolakom wizyta przypadła do gustu, bo gdy burmistrz zapytał kto chciałby w przyszłości pracować w urzędzie, ręce wszystkich poszybowały zgodnie do góry.

red.Błażej Cisowski