fbpx

Dzieci z ZSS w Kowanówku z wizytą u Jurka Owsiaka

Niesamowite wrażenia i emocje pozostaną na zawsze w sercach uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku po wizycie w WOŚP. Wraz ze swoimi nauczycielkami odwiedzili podczas dwudniowej wycieczki w Warszawie Jurka Owsiaka. Wydarzenie to było efektem współpracy, która jest następstwem nagranych przez Jurka świątecznych życzeń dla uczniów, którzy wystawili na deskach OOK wspaniały, świąteczny spektakl "Dziewczynka z zapałkami". Była to niespodzianka, która zaplanowała pani Zyta Czechowska.

Podczas wizyty w WOŚP młodzież zwiedziła fundację, za zgodą Jurka Owsiaka mogli wejść do jego biura i innych ważnych miejsc w centrum dowodzenia. Uczestnicy mieli także okazję porozmawiać z Jurkiem, który bardzo serdecznie przyjął wycieczkę i obdarował prezentami. Poznaliśmy też wspaniałą żonę Jurka, czyli Panią Lidię Niedźwiedzką-Owsiak- Dzidzię:))

Oprócz wizyty w WOŚP, uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki i miejsca o znaczeniu historycznym w Warszawie. Ponadto mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” i zachwycać się wystawą stałą w tym nowoczesnym miejscu. Dużo radości sprawiły uczniom warsztaty w FabLabie prowadzonym przez Fundację Orange, podczas których poznali zasady druku 3D, stworzyli własne karmniki i etui do telefonów.

Zyta Czechowska