fbpx

Dziarskim krokiem do jubileuszu

W czerwcu odbędą sie uroczystości związane z 70-leciem istnienia Liceum Ogółnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach.

Na temat zbliżającego się jubileuszu tak pisze dyrektor Agnieszka K. Balcerowiak:

Kronikarsko, jedną ręką odnotowuję.

Otwarto galerię dyrektorów w obornickim ogólniaku, stało się to staraniem i zaangażowaniem Stowarzyszenia Absolwentów Matura 65.Taka galeria już tam kiedyś była, teraz pięknie odsyła nas do korzeni i o zbliżającym jubileuszu 70-lecia zwiastuje.

Tworzy się publikacja wspomnieniowa, ciekawe rzeczy tam wychodzą i z pewnością wzbudzą niemałe zainteresowanie, kiedy już się ukaże. Publikacja ma stanowić istotny element pakietu okolicznościowego i zapewniam (przejrzawszy większość wspomnień) ze warto, trzeba i należy (jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił) wpłacić te 45 zł na część oficjalną, by w pełni skorzystać.

Na jubileusz pracuje sztab ludzi, którym przynosi to niemałą frajdę a scenariusz rysuje się następująco:

8 czerwca 2019 – sobota godz.12.00 Msza św. z udziałem księży absolwentów i w oprawie muzyczno-słownej absolwentów, następnie zupełnie zaskakująca część oficjalna – zaskakująca, bo chcemy się bawić i wspominać kosztem wystąpień oficjalnych….ach LO ….kreuje trendy.

Zatem będziemy wspominać byłych dyrektorów, kultowych profesorów , niebanalnych uczniów….

Potem będzie „duża przerwa” podczas której będziemy „gadać”, rozpoznawać się, spacerować po szkole, oglądać sale i wystawy, karmić się wspomnieniami i nie tylko na piknikowym podwórku szkolnym. Do której zapragniecie.

Choć wybierających się na bal w ”Marcusie” o 19.00 (ostatnie miejsca – cena 160 zł) – ta godzina subordynować będzie.

Jeśli jeszcze ktoś się wahał, jeśli nie wiedział to niech już nie będzie wątpliwości. Zapraszamy  – absolwentów i przyjaciół i sponsorów.

Pozdrawiam serdecznie, bądźmy razem –MY z kuźni lokalnej elity się wywodzący, ale i wszyscy, którzy pragną uczestniczyć w tym wielkim, radosnym, lokalnym wydarzeniu.

Agnieszka K. Balcerowiak

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach.

70lecie liceum2