fbpx

Chcesz polepszyć językowe umiejętności Twojego dziecka? Zobacz najlepsze sposoby!

Nauka języków obcych to w dzisiejszych czasach już nie dodatkowe zajęcie, ale wręcz obowiązek. Sporo rodziców zastanawia się jak wybrać najlepszy sposób na polepszenie umiejętności językowych swoich dzieci. Nie wiesz zupełnie jak się za to zabrać? Szukasz najlepszego rozwiązania? Zobacz, na co warto postawić, by zachęcić dziecko do nauki i cieszyć się jej skutecznością!

Nauka połączona z wielką frajdą w wakacje

Jednym ze sposobów na naukę języka obcego, który najbardziej przypada do gustu dzieciom, jest wyjazd na obóz językowy. Nauka języka wśród rówieśników oraz połączenie zajęć z wakacyjną frajdą sprawia, że owoce takiego wyjazdu są naprawdę pozytywne. Twoje dziecko uczy się języka, jednocześnie nawiązując nowe przyjaźnie na całe życie. Jeśli chcesz zainwestować w jego rozwój, koniecznie rozważ obóz językowy za granicą. To najlepsza z dostępnych opcji, która zawsze owocuje nowymi umiejętnościami językowymi i oswojeniem się z kulturą danego kraju. Ofert tego typu jest wiele. Strona EF Education First poleca najlepsze rozwiązania w tej kwestii, których nie możesz przeoczyć!

Do wyboru jest wiele krajów i wiele języków. To od Ciebie jak i od Twojego dziecka zależy, na jaki wyjazd się zdecydujesz. Zorientuj się w terminach, programach obozów tego typu i przekonaj się, że nauka języka u Twojego dziecka może być naprawdę przyjemna!

Klasycznie, czyli szkoła językowa

Stawiasz na bardziej klasyczne rozwiązania? A może Twoje dziecko nie chce wyjeżdżać samo za granicę i woli naukę w swoim rodzinnym mieście? Jeśli tak, koniecznie zorientuj się w ofercie najnowszych kursów językowych prowadzonych stacjonarnie, w szkołach językowych. W Twoim mieście na pewno jest ich sporo i z powodzeniem znajdziesz coś, co będzie pasować zarówno Tobie (pod względem finansowym i merytorycznym) jak i Twojemu dziecku (pąd kątem nauki). 

Podczas poszukiwań idealnej szkoły językowej zwróć uwagę m.in. na:

  • godziny i dni zajęć
  • liczebność każdej z grup
  • zespół nauczycieli i ich przygotowanie

To najważniejsze aspekty, od których często zależy skuteczność prowadzonej nauki jak i zachęta Twojego dziecka do regularnego przyswajania nowych umiejętności! Zawsze dobieraj grupę dla swojego dziecka tak, by uczęszczanie na zajęcia nie kolidowało z innymi dodatkowymi kółkami zainteresowań. Dzięki temu nie odbierzesz mu frajdy z innych zajęć, jednocześnie zachęcając do nauki języków obcych w grupie z innymi dziećmi. Nabór na tego typu kursy prowadzony jest bardzo regularnie, dlatego na pewno znajdziesz coś, co wpadnie Ci w oko pod każdym możliwym względem!

A może uczenie się w domu?

Twoje dziecko źle się czuje podczas wspólnej nauki z innymi rówieśnikami? A może zwyczajnie nie masz czasu na dowożenie go na zajęcia, albo nie znalazłeś atrakcyjnej oferty w pobliżu? Zawsze możesz postawić na bardzo tradycyjną metodę, czyli naukę języka obcego w domu. Opcje są dwie: podejmujesz się samodzielnie nauki Twojego dziecka, powoli wprowadzając go w świat języka obcego, albo korzystasz z pomocy korepetytora bądź native speakera. Wiele zależy od ilości czasu, jakim dysponujesz albo od Twoich umiejętności językowych i pedagogicznych. Na pewno warto podjąć współpracę z native speakerem. Twoje dziecko dzięki temu zyska profesjonalnego nauczyciela, który w świetny sposób przekaże mu niezbędną wiedzę i przy okazji "zarazi" miłością do języka! Skorzystaj z ogłoszeń w internecie bądź poleceń znajomych - na pewno znajdziesz interesującą ofertę!