Przejdź do głównej treści

W 1/16 HPP KS Auto zagra z Gnieznem

| KS AUTO Wicherek | Zapowiedzi

Już jutro, czyli w sobotę, 9 lutego, K.S. Auto Wicherek Oborniki kolejny raz podejmie rękawice w walce o awans do następnej rundy Halowego Pucharu Polski. Rywalem będzie KS Gniezno.

Przeciwnik nie byle jaki, bo znajdujący się w ścisłej czołówce 1. ligi i walczący o awans do Ekstraklasy Futsalu. Przeciwnik, który w zeszłym sezonie był uczestnikiem Final Four tego prestiżowego turnieju, jakim niewątpliwie jest Puchar Polski i który w swoich szeregach posiada reprezentanta polskiej kadry narodowej. KS Gniezno - bo o nim mowa, zagości jutro w Obornikach w spotkaniu 1/16 Halowego Pucharu Polski.

Gnieźnianie w tym sezonie spisują się imponująco, zajmując trzecią lokatę w 1. lidze i mając na koncie tyle samo punktów co drugi Euromaster Głogów, a do lidera tracą tylko trzy oczka. Biało-czerwoni na własnym parkiecie w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani razu. Co więcej, drużyna nie zanotowała nawet ani jednego remisu, wygrywając wszystkie dotychczasowe mecze przed własną publicznością. Gorzej wygląda forma gnieźnian, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Podopieczni trenera Pawła Hoefta w trzech ostatnich meczach na obcych parkietach zdobyli zaledwie jeden punkt. Ciekawostką dla kibiców Auto Wicherka może być fakt, że ten jeden punkt wywalczyli z poprzednim pucharowym przeciwnikiem obornickiej drużyny, zespołem Red Dragons Pniewy. Dobrą wiadomością dla nas jest również fakt, że w drużynie gości na mecz z Auto Wicherkiem zabraknie filaru drużyny, będącego w tym czasie na zgrupowaniu kadry Polski - Bartosza Łeszyka. Mimo tak wielkiego osłabienia, drużyna KS Gniezno, i tak pozostaje faworytem sobotniego pojedynku.

Auto Wicherek po raz pierwszy w historii wystąpi na tym etapie rozgrywek o Halowy Puchar Polski. Awans do kolejnej rundy i wyeliminowanie tej klasy przeciwnika było by sporym sukcesem i nie lada niespodzianką w futsalowym środowisku. ksOborniczanie po serii dobrych występów musieli, w ostatni weekend, uznać wyższość rewelacyjnego w tym sezonie TAF'u Euro-Drób Toruń, odnosząc tym samym pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym parkiecie. Jutrzejszy mecz ma być rehabilitacją za zeszłotygodniową wpadkę. Będzie o to niestety bardzo trudno, gdyż po meczu z toruńską ekipą do listy kontuzjowanych dołączył kolejny zawodnik - Tomasz Wicberger, którego raczej nie zobaczymy w pojedynku z KS Gniezno. Z naszym najbliższym rywalem mieliśmy okazję spotkać się już raz w bezpośrednim starciu, a miało to miejsce przed rozpoczęciem ligi w ramach przedsezonowych przygotowań. Mecz wtenczas odbył się w Gnieźnie, a Auto Wicherek musiał uznać wyższość biało-czerwonych przegrywając 2:5. Mecze pucharowe rządzą się jednak własnymi prawami i choć oborniczanie przystąpią do jutrzejszego spotkania z pozycji outsidera, nie raz udowodnili już, że w meczach o stawkę potrafią grać niezwykle skutecznie. Jak będzie jutro? Czy zobaczymy Auto Wicherka w kolejnej fazie Pucharu?

Po odpowiedź na to i wiele innych pytań zapraszamy w sobotę, 9 lutego o godz. 13:00 do hali OCS w Obornikach, przy ul. Obrzyckiej 88 na wielkopolską bitwę o 1/8 Halowego Pucharu Polski. Bądźcie z nami!!!

Sparta Oborniki podejmuje w sobotnie popołudnie Klub Piłkarski Piła. Mecz odbędzie się na naturalnym boisku.
Szkoła Tenisa Ziemnego AKA Tenis w Obornikach zaprasza na treningi.
O 20:00 rozpocznie się obornicka gala sportu. To dziś poznamy Osobowości Sportowe roku 2025!
Burmistrz Rogoźna zaprasza mieszkańców, kluby sportowe, stowarzyszenia oraz wszystkich sympatyków sportu do zgłaszania kandydatur do prestiżowych tytułów przyznawanych podczas II Rogozińskiej Gali Sportu.
W niedzielę, 4 stycznia 2026 roku, okolice Wronek wypełnią się biegaczami i miłośnikami nordic walking. Trwa rejestracja uczestników do Biegu i Marszu Noworocznego, który otwiera nowy rok sportowych wydarzeń w regionie. Na liście startowej widnieją już nazwiska 163 zawodników, jednak wciąż dostępne…
Od spotkania drużyn BARBER Garaze i Gamaja Rogoźno rozpocznie się w sobotę trzecia kolejka Rogozińskiej Gminnej Ligi Siatkówki.
Wystartowały zapisy do XVII edycji Chrustowskiego Biegu Zimowe. Ta sportowa tradycja trwa od 2007 roku.