Skip to main content


Oborniki. W sobotę będą biegać

| Łukasz | Zapowiedzi

Po raz IX odbędzie się w sobotę w Obornikach Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego.

Na przestrzeni dekady w Obornikach odbyło się wiele imprez biegowych. Część z nich nie gromadziło wielu uczestników, ale na pewno niektóre z nich mają swoją wartość unikatową. Takim biegiem na pewno jest sobotnia impreza. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego odbędzie się już po raz IX. Start zaplanowano na godz. 18:00.

Poniżej przypominamy Regulamin Biegu:

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. Rotmistrza Pileckiego

 1. Termin: 2.03.2024r. g. 18.00 – start
 2. Miejsce: Oborniki ul. Droga Leśna
 3. Trasa:
  1) trasa jednej pętli: start Oborniki ul. Droga Leśna Przylesie (w kierunku m. Słonawy) - nawrót na ul. Kubiaka - powrót po tej samej trasie
  2) zawodnicy pokonywać będą dowolną ilość pętli w czasie określonym przez siebie z zastrzeżeniem, że limit czasu dla całego biegu wynosi 1,5 godziny
 4. Kategorie biegu oraz zasady klasyfikacji
  1. Open Kobiet
  2. Open Mężczyzn

Zwycięzcą biegu jest zawodniczka/zawodnik, który pokona największą ilość wyznaczonych pętli w limicie czasowym, który wynosi 1,5 godziny. Zawodnicy nie są zobowiązani do uczestniczenia w biegu przez cały określony limit czasowy. Sami dokonują wyboru ilości pokonywanych pętli.
Ustala się, że zawodnik, który rozpoczął pętle w trakcie trwania limitu czasowego a ukończył ją po przekroczeniu 1,5 godzin, pętla ta nie zostanie zaliczona do ogólnego wyniku. W przypadku pokonania równej ilość pętli przez wielu zawodników, decydującym będzie czas w jakim zawodnik pokonał swoją ilość pętli.
Uwaga! Zakończenie limitu czasu – 1,5h będzie sygnalizowane syreną, głównie z myślą o zawodnikach, którzy będą jeszcze na trasie biegu. Każdy zawodnik będzie wyposażony w numer startowy oraz chip za pomocą którego będą sumowane ilości pokonanych pętli. Za prowadzenie klasyfikacji odpowiedzialna jest firma Plus Timing

Nagrody, pakiet startowy

 1. Uczestnikom biegu przyznane i wręczone zostaną następujące nagrody i wyróżnienia:
  a) Dla każdego uczestnika biegu – medal (warunkiem jest ukończenie minimum dwóch pętli!!!)
  b) Statuetki lub puchary za zajęcie I, II i III m w poszczególnych kategoriach biegowych

Uczestnictwo

 1. W biegu uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie.
 2. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w biegu za zgodą prawnych opiekunów obecnych na zawodach (zgodę na uczestnictwo w zawodach należy potwierdzić w biurze zawodów w dniu biegu na formularzu przygotowanym przez organizatorów). Jednocześnie ustala się, że osoba niepełnoletnia powinna w dniu biegu mieć ukończone 16 lat.
 3. W biegu mogą uczestniczyć tylko osoby nie posiadające przeciwwskazań zdrowotnych i lekarskich.
 4. Każdy uczestnik zobowiązany jest przed biegiem do zapoznania się z regulaminem. Uczestnicy startują w biegu wyłącznie na własną odpowiedzialność, biorąc udział w zawodach przyjmuje do wiadomości, że wiąże się on z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą ryzyko kontuzji, wypadków oraz strat o charakterze majątkowym.
 5. Organizator zaleca dokonanie ubezpieczenia od NNW, które uczestnicy wykupują w własnym zakresie.
 6. Zgłoszenia do biegu można dokonać na stronie internetowej www.biegi.oborniki.pl lub www.ocs.oborniki.pl
 7. Za osobę zgłoszoną do biegu uznaje się osobę która wypełni i prześle formularz zgłoszeniowy (drogą elektroniczną) oraz dokona opłaty startowej. Opłatę dokonuje się on-line, po wypełnieniu formularza zapisów należy bezpośrednio przejść do opłat. Zgłoszenie bez dokonanej opłaty startowej nie zostanie przyjęte. Na liście startowej znajdują się tylko osoby które dopełniły wszystkich formalności zgłoszeniowych.
 8. ORGANIZATOR USTALA LIMIT OSÓB STARTUJĄCYCH W BIEGU - 200 ZAWODNIKÓW. ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZWIĘKSZENIA LIMITU LUB ZMNIEJSZENIA LIMITU.
 9. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do dnia 20 lutego 2024r. Po tym terminie, zgłoszenia nie będą przyjmowane.
 10. Opłata startowa wynosi 60 zł. Opłata startowa nie podlega zwrotowi.
 11. Weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów startowych odbywać się będzie w biurze zawodów na podstawie dokumentu tożsamości.
 12. Numery startowe wydawane będą w dniu zawodów w biurze zawodów w godzinach od 16.30 do 17.30. Biuro zawodów znajdować się będzie w namiocie przy ul. Droga Leśna (za boiskami Orlik). Możliwy jest dodatkowytermin otwarcia biura zawodów, o czym organizator poinformuje w osobnych komunikacie za pośrednictwem mediów.
 13. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia każdego formularza zgłoszeniowego, co do którego istnieje podejrzenie, że został wypełniony niezgodnie z prawdą, oraz do zdyskwalifikowania każdego uczestnika, wobec którego istnieje uzasadnienie przekonania, że naruszył warunki niniejszego regulaminu.
 14. Inne ograniczenia dotyczące udziału w biegu. Ze względów bezpieczeństwo w biegu zabroniony jest udział osób poruszających się na rowerach, wrotkach, rolkach, deskorolkach. Zabrania się wnoszenia na trasę biegu przedmiotów, które mogą być niebezpieczne dla innych uczestników. Ze względu na charakter biegu zabrania się startu z kijami (trekkingowymi i Nordic Walking).
 15. Organizator dopuszcza przepisanie pakietów startowych maksymalnie do 20 lutego 2024r. Zamiany należy zgłaszać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

VII. Program czasowy

 1. 16.30-17.30 otwarcie biura zawodów, pobieranie numerów startowych
 2. 18.00 start biegu
 3. Ok. 19.40 wręczenie nagród - teren przy boiskach Orlik (od strony ul. Droga Leśna)

W imieniu organizatorów zachęcamy wszystkich do kibicowania biegaczom. 

Trener M. Stachowiak: Mamy małe problemy

Sparta Oborniki zagra w samo południe w Grodzisku Wielkopolskim z Dyskobolią.

4-5.05.2024 -Mistrzostwa Europy w Motocrossie!

W dniach 4-5 maja 2024r na torze motocrossowym w Obornikach, odbędą się Mistrzostwa Europy w Motocrossie, w klasach MX65, MX85. 

Piłkarze MKS Sparty podejmują drużynę ze Skoków

Piłkarzom nożnym MKS Sparty Oborniki pozostało jeszcze 9 kolejek, aby poprawić swoją pozycję w tabeli ligi V. Obecnie MKS Sparta Oborniki zajmuje ostatnią, 16-tą pozycję w tabeli ligowej.

SKF KPR Sparta Oborniki powalczy o punkty w Grudziądzu.

Piłkarze ręczni Sparty Oborniki w sobotę 27.04.2024,  jadą walczyć o punkty do Grudziądza.

W sobotę wielkie rowerowe ściganie w Obornikach

Od godz. 07:00 będzie otwarte biuro zawodów DT4YOU MTB Maraton Oborniki. W tym roku start i meta zlokalizowane będą na lądowisku w Słonawach.

Juniorzy młodsi zagrają o strefę medalową!

Zespół juniorów młodszych SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczyna walkę o awans do grona 4 najlepszych drużyn w Polsce.

LKS i Golnica chcą punktów

Lipski Klub Sportowy chce odzyskać pozycję wicelidera. O komplet punktów powalczy Golnica Ryczywół.