fbpx

Nóż na gardle trenera M. Gracza

Golnica Ryczywół w czwartej kolejce poznańskiej A-klasy podejmie zespół Fortuny Wieleń.

Po 3 rozegranych spotkaniach zespół z Ryczywołu ma zero punktów i wiele straconych goli. Bilans bramkowy po ostatniej kolejce wynosi 2:12 i drużyna Macieja Gracza zamyka tabelę. W niedzielę 19 września na stadionie w Ryczywole miejscowi podejmą Fortunę Wieleń. To może myć mecz z gatunku tych, po którym Golnica zacznie marsz w górę tabeli.

W sezonie 2020/2021 Golnica do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie w szeregach A-klasowców. To się udało. Po sezonie trenera Krzysztofa Cieciurę zastąpił Maciej Gracz. Podstawowym argumentem za takich ruchem było zapewnienie szerokiej kadry. Bolączką KSG przez cały poprzedni sezon były braki zawodników. Kartki, kontuzje i brak zdecydowanych ruchów w pozyskiwaniu zawodników odbijały się ćkawką zespołowi do końca sezonu. Z nowym sezonem postanowiono to naprawić. Podpisano list intencyjny o współpracy z KS Tornado Tarnowo. Kadra się poszerzyła, ale wyników na razie nie ma. Dodatkowo zaczęła się psuć atmosfera. Jeden z zawodników pojechał do Kuźnicy na mecz, ale pojawił się bez stroju. Środowisko ten manifest przyjęło ze zrozumieniem. 

W tych trudnych okolicznościach Golnica zagra ze wspomnianą Fortuną Wieleń. Rywale mają tylko jeden punkt na swoim koncie i bilans bramkowy 4:10. Przegrana w tym meczu może być początkiem końca trenera Macieja Gracza w seniorskim zespole KSG. Nie będzie mógł dziś skorzystać z pomocy m. in. Dominika Filody i Mariusza Musiałowskiego. Kibice pomimo tego mogą z nadzieją wyczekiwać tego spotkania. Tornado Tarnowo wygrało swoje 3 pierwsze mecze w obecnym sezonie. Golnica rozgrywała mecze później i wszystkie przegrywała. W czwartej kolejce Tornado przegrało jednak z Patriotem Mieścisko 0:1. 

KS Golnica Ryczywół - Fortuna Wieleń

Stadion w Ryczywole, godz. 14:00