fbpx

Sparta zaczyna nowy sezon ligowy

Piłkarze Sparty Oborniki rozpoczynają nowy sezon od meczu z Zamkiem Gołańcz.

Po trudnym sezonie 2020/2021 z dużymi nadziejami przystępują do nowych rozgrywek zawodnicy MKS Sparta Oborniki. W okresie wakacyjnym w zespole pojawił się nowy trener. Sławomir Dyzert powrócił po 2 latach przerwy do Obornik. Piłkarze w tym sezonie mają walczyć o najwyższe cele we wszystkich rozgrywkach. Oznacza to, że kibice najstarszego obornickiego klubu będą emocjonować się także Okręgowym Pucharem Polski. Trener Dyzert doprowadził Spartę wcześniej do finału tych rozgrywek. 

Walka na kilku frontach ma ułatwić szeroka kadra. Ta liczy sobie 24 zawodników. W blisko 90% złożona jest ona z zawodników z naszego powiatu. Tylko 3 znich pochodzi z zewnątrz. Do Kowalczyka dołączyła dwójka piłkarzy z Szamotuł. W zespole jest też  2 nowych piłkarzy z Rogoźna: Korybalski i Matoga. Taka ilość zawodników ma zapewnić rywalizację nawet przy ustalaniu składu na poszczególne mecze, gdzie maksymalnie można zgłosić 20 nazwisk. 

Niestety MKS nie ma klasycznych napastników. Ważną rolę w zdobywaniu bramek będą musieli ponownie odgrywać Kowalczyk, Jabłoński, Kosmowski, czy grający w defensywie Lis. Co ważne w końcu pojawiła się rywalizacja w bramce. Obecność w zespole Kacpra Geiera powinna poprawić skuteczność rywalizacji na tyłach Sparty

Pierwsze spotkanie ligowe MKS zagra w sobotę 21 sierpnia. Na swoim boisku podejmie Zamek Gołańcz. Poczatęk meczu o godz. 16:00.