fbpx

Golnica podejmuje LKS Lipa

W niedzielne popołudnie Golnica Ryczywół podejmuje Lipski Klub Sportowy.

Oba zespoły powinny mieć za sobą już 4 kolejki. Inauguracja rundy wiosennej powinna odbyć bowiem 20 marca. Nie doszło do niej z powodu Covid-19. Piłkarze musieli czekać na nią 5 tygodni dłużej. Niestety odbędzie się bez udziału publiczności. A jest czego żałować.

Stadion sportowy w Ryczywole będzie w niedzielne popołudnie świadkiem derbowego pojedynku. KS Golnica zagra z LKS Lipa. Jesienią skuteczniejsi byli gospodarze. Lipski Klub Sportowy pokonał Golnicę 3:1. Meczowi towarzyszła liczna widownia. Tym razem jej zabraknie, ale na pewno nie emocji.

Golnica Ryczywół znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli A-klasy, wielkopolskiej gr. 2. Po rundzie jesiennej ma na koncie 10 punktów. Zespół trenera Krzysztofa Cieciury wywalczył aż 9 z nich w październiku. Na początku sezonu 2020/2021 Golnica cierpiała z powodów kadrowych. Z czasem udało się częściowo wzmocnić drużynę. Przyniosło to wymierny efekt. W przerwie zimowej nie udało się klubowi pozyskać doświadczonych zawodników. Golnica będzie walczyła o utrzymanie w A-klasie kadrą z pierwszej części sezonu. 

W zupełnie innej sytuacji jest drużyna LKS. Zajmuje 4 miejsce po rundzie jesiennej i ma realne szanse na wywalczenie awansu do ligi okręgowej. Do szerokiej kadry dołączyło kilku nowych zawodników. To na pewno ogromny komfort dla trenera Mariusza Drewicza. Drużyna nie ma narzuconego przez nikogo celu. Ambicja i zajmowana w tabeli lokata na pewno same generują w zawodnikach chęć walki o awans.

Derbowym pojedynek nie ma faworyta. Golnica rozegrała kilka sparingów. Nie zrobili tego w ostatnim czasie rywale. Teoretycznie mocniejszą kadrę mają goście, ale to gospodarze mogą być lepiej dysponowani. W meczu walki, a takim na pewno będzie niedzielny mecz, ważna będzie kondycja. Czy przygotowanie fizyczne wystarczy do zdobycia 3 punktów przez Golnicę?

KS Golnica Ryczywół - LKS Lipa

Niedziela, godz. 15:00