fbpx

Za tydzień Wirtualny Bieg Superbohaterów!

24 kwietnia odbędzie się Wirtualny Bieg Superbohaterów dla podopiecznych Fundacji „Ja nie mogę czekać”. 

Fundacja działa na terenie Obornik od maja 2015 roku, jej nazwa nie jest bez znaczenia, bo żadne dziecko z zaburzeniami rozwoju NIE MOŻE CZEKAĆ!

W ostatnim czasie obchodziliśmy dwa ważne święta - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony 21 marca oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Oba te wydarzenia mają na celu podnoszenie społecznej świadomości na temat nieprawidłowości rozwojowych osób, które żyją blisko nas. Podopieczni Fundacji codziennie walczą o lepsze jutro, a dzięki terapii nieustannie przesuwają granice własnych możliwości.

"Dla nas te dzieciaki, to prawdziwi SUPERBOHATEROWIE i to dla nich 24 kwietnia zamierzamy pokonywać kilometry, dlatego zapraszamy wszystkich biegaczy, kijkarzy, spacerowiczów do aktywności fizycznej! Tu nie ma znaczenia, czy jesteś wieloletnim sportowcem, czy amatorem, liczy się tylko wielkie serce!" - czytamy na stronie organizatora Biegu.

Bieg odbędzie się 24 kwietnia w godzinach 15:00-18:00. Start/meta: plaża Kąpielisko Miejskie „Żwirki”. Trasa: pętla ok. 1,8 km – ilość pokonanych pętli jest dowolna, bieg nie ma charakteru rywalizacji, dlatego uczestnik sam decyduje o godzinie startu.

Zachęcamy do zadbania o wyjątkowy superbohaterski strój, mogą to być np. dwie różne skarpetki lub niebieski element garderoby, kto wie może nawet pobiegnie z nami jakiś BATMAN, albo SPIDER-MAN? Każdy biegacz otrzyma od nas pakiet startowy wraz z pamiątkowym medalem. Organizatorami biegu są: Fundacja „Ja nie mogę czekać”, „Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju Dziecka „Światełko”, Obornicki Klub Lekkoatletyczny oraz Gmina Oborniki. Koszt biegu wynosi 30 zł, a całkowity dochód zostanie przekazany Fundacji na jej cele statutowe.

Organizatorzy zachęcają do nadsyłania zdjęć po Biegu: Będzie nam bardzo miło, jeśli po ukończonym biegu wyślecie nam Wasze zdjęcia z numerem startowym i medalem na adres fundacja@janiemogeczekać.pl Ps. Lubimy baaardzo zwariowane i kreatywne zdjęcia:)

Regulamin Biegu dostępny jest na stronie Foxter Sport.