fbpx

Na boiska ligowe wracają zespoły Sparty Oborniki i Orkanu Objezierze

W sobotę 6 marca rundę wiosenną rozpoczną zespoły Sparty Oborniki i Orkanu Objezierze.

Przed rokiem rozpoczęcia rundy wiosennej wyczekiwano z dużymi nadziejami. Pandemia uniemożliwiła wielu drużynom dokończenie przygotowań do rundy rewanżowej. Ta ostatecznie została odwołana. Dzięki temu utrzymanie zapewniły sobie na swoim poziomie rozgrywkowym zespoły MKS Sparta Oborniki i KS Rożnovia Rożnowo. Sytuacja obu drużyn była bardzo trudna odpowiednia w V lidze i A-klasie. Ta runda będzie zupełnie inna.

MKS Sparta Oborniki w rundzie rewanżowej będzie zmagała się z zupełnie innym problemem niż przed rokiem. Jest nim konieczność rozgrywania spotkań w Objezierzu. Cześć meczy na tamtym obiekcie Sparta rozgrywała juz jesienią. Tam też zagra całą rundę wiosenną. Pierwsze spotkanie ligowe w 2021 roku MKS zagra jednak na wyjeździe.

Rundę wiosenną Sparta rozpoczyna od wyjazdu do Wysokiej. Pierwsze spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich minutach, a 3 punkty zostały wówczas przy ul. Objezierskiej. Spartanie mają po pierwszej części sezonu 29 punktów, a rywale 8 i zamykają tabelę V ligi. Obornicki zespół z 29 punktami jest 7. Do wicelidera z Chodzieży traci 6, a do prowadzącego Huraganu 10 punktów. Pierwsze mecze pokażą o co walczyć będzie wiosną drużyna trenera Piotra Kucharskiego. Mecz w Wysokiej rozpocznie się o 14:00.

W zupełnie innej sytuacji jest drużyna Orkanu Objezierze. Z 4 punktami jest czerwoną latarnią ligi okręgowej. W rundzie rewanżowej nie ma nic do stracenia i w każdym meczu musi walczyć o pełna pulę. Pierwszy komplet punktów orkanowcy mogą zdobyć w sobotnie popołudnie. O 15:00 zagrają na wyjeździe z Meblorzem Swarzędz. Faworytem spotkania będzie wicelider.

Kolejne zespoły z naszego regionu przystąpią do rundy rewanżowej za 2 tygodnie.