fbpx

Trudne mecze LKS Lipa i Rożnovii, ważny mecz Golnicy

W niedzielę 18 października na boiska wybiegną 4 drużyny w powiatu obornickiego.

Bardzo ważne mecze mają przed sobą zespoły A-klasy. Jako pierwsze zmagania rozpoczną drużyny LKS i Rożnovii. Lipski Klub Sportowy zagra z Tarnovią lll Tarnowo Podgórne. Wyjazdowe spotkanie będzie trudnym testem dla zespołu trenera Mariusza Drewicza. Od 13 września, a więc od derbów z Golnicą, drużyna ta zanotowała serię już 5 kolejnych wygranych. Ostatni mecz z Wartą Sieraków był pokazem koncertowej gry LKS. Tarnovia lll to zespół zupełnie inny, ale jeśli w Lipie myślą poważnie o walce na wiosnę o awans to tego meczu nie powinni przegrać.

O tej samej porze, ale na własnym boisku zagra Rożnovia Rożnowo. Na ul. Dworcową przyjeżdża lider tabeli. LZS Otorowo ma 4 punkty przewagi nad Rożnovią, LKS i Tarnovią lll, a 3 nad Kłosem Gałowo. Jedyną przegraną lider zaliczył w Kaźmierzu z Czarnymi. Z relacji obserwatorów tamtego spotkania wynika, że gospodarze zostali zlekceważeni przez gości. Dziś na pewno takiego błędu LZS nie popełni. Rożnovia natomiast musi skupić się szczególnie na obronie. W meczu z Tarnovią lll szybko stracili 2 bramki. Choć udało się je odrobić, to jednak goście wyjechali z kompletem punktów.

Bardzo ważny mecz z gatunku o życie gra Golnica. Po dobrym meczu przed tygodniem i zdobyciem pierwszego kompletu 3 punktów drużyna z Ryczywołu jedzie do Obrowa. To spotkanie o 6 punktów. Byki mają zaledwie 1 punkt więcej od Golnicy. Do tego 4 punkty zdobyli w peirwszych 3 kolejkach. Dziś na pewno nie zabraknie motywacji ani jednym, ani drugim. Ten mecz rozpocznie się o 12:00.

Jako ostatni do walki o punkty przystąpi zespół Tornada Tarnowo. W Ryczywole zagra dziś z Liderem Szczytniki Czerniejewskie. Tornado nie ma wielu punktów na swoim koncie. Często brak skuteczności i błędy w defensywie przekładają się na taki stan rzeczy. W niedzielę o 14:00 Tornado będzie mogło pokazać się z lepszej strony i zainkasować komplet punktów.