fbpx

Formoza Challenge 2020 już w sobotę!

W sobotę i niedzielę odbędzie się kolejna edycja Formozy Challenge.

Cykl biegów sygnowanych nazwą i udziałem elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita do Obornik 5 i 6 września. Impreza zostanie przeprowadzona z zachowaniem zasad sanitarnych i w oparciu o obowiązujące przepisy. Zawodnicy wystartują na jednym z dwóch dystansów (5 lub 10 km) i w wybranym formacie (indywidualnie lub w drużynie). Organizator wprowadza także formułę RECON, czyli mix biegu na orientację z biegiem przeszkodowym.

Nie zapomniano o najmłodszych, dla których odbędą się zawody FORMOZA KIDS. Jedno jest pewne – nie zabraknie wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”.

Do obecnych formatów (5, 10 km oraz 1 km KIDS) organizator dodaje formułę ULTRA – czyli bieg na dystansie 10 km z obciążeniem w postaci gumowej atrapy karabinu AK-47 oraz plecaka. Zadanie dla wyjątkowych twardzieli. To nie wszystko – organizatorzy dołożyli także format RECON, połowa dystansu po wytyczonej trasie, połowa jako bieg na orientację, gdzie trzeba znaleźć samodzielnie przeszkody!

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru. Formoza Challenge 2020 w Obornikach to rozbudowane pakiety startowe, rywalizacja na najwyższym poziomie.

Imprezę swoim patronatem objął Wojewoda Wielkopolski.

Źródło: oborniki.pl, fot. Rafał Witek