Przejdź do głównej treści

W Rogoźnie jednodniowe Mistrzostwa Polski!

| Łukasz | Zapowiedzi

Na Jeziorze Rogoźno odbędą się jednodniowe Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski.

Zgodnie z terminarzem w dniach 26-27 września miały się odbyć w Rogoźnie Motorowodne Mistrzostwa Europy. Pandemia koronawirusa wiele jednak zmieniła w terminarzach imprez sportowych. Wpłynął także na organizację zawodów motorowodnych w Rogoźnie. One się odbędą, ale będą jednak skromniejsze.

Na spotkanie w Polskim Związku Motorowodnym i Narciartswa Wodnego wybrali się Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski oraz kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Kontroli Urzędu Miejskiego Renata Tomaszewska. Podczas spotkania w Warszawie uzgodniono organizację zawodów w formule Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski. Będą one miały charakter jednodniowy. 

Termin rywalizacji uzgodniono na sobotę 26 września. W rogozińskich zawodach ma wziąć udział 35 łodzi. Mistrzostwa mają rozpocząć się o godz. 11:00 i potrwać do 18:00.

Fot. PZMiNW

 

W sobotę o godz. 10:00 rozpocznie się Memoriał Edwarda Paluszka. Rywalizacja toczyć się będzie na obornickich kortach przy ul. ks. Szymańskiego i Objezierskiej.
W ostatniej kolejce spotkania Sparta Oborniki zagra z Kłosem Gałowo. Wynik tego spotkania może dać MKS czwarte miejsce!
W Centrum Rekreacji Oborniki rozegrana zostanie Bilardowa Korona Powiatu Obornickiego. Chętni mogą już się zapisywać. 
Na obornickim stadionie MKS Sparta podejmuje zespół z Szydłowa. To przedostatnie spotkanie w roli gospodarzy w tym sezonie.
Rezerwy Sparty Oborniki zagrają z wiceliderem. Mecz z FC Poznań miał być decydującym o awansie do A-klasy, ale tak nie będzie.
Na rogozińskim Orliku mają wystąpić 24 zespoły. Nocne granie odbędzie się 28 czerwca.
31 maja odbędzie się turniej tenisa ziemnego KIDS CUP. Organizatorem jest Towarzystwo Tenisa Ziemnego w Obornikach.