fbpx

Organizujemy jednodniową wycieczkę! O czym nie można zapomnieć?

Jednodniowe wycieczki do ciekawych miejsc w Polsce to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą wyrwać się na dłuższy urlop. Nasz kraj ma wiele pięknych, klimatycznych zakątków, więc warto je odwiedzić – zaczynając od większych miast z muzeami, zabytkami i nietypowymi knajpkami, a kończąc na mniejszych miejscowościach, ruinach zamków i zapierających dech widokach. I nie zawsze muszą to być bardzo zatłoczone, pełne turystów miejsca. O czym więc dobrze pamiętać, żeby mieć udaną wycieczkę i piękne wspomnienia?

Szczegółowy plan zaoszczędzi nam stresów

Planowanie zacznij od namówienia przyjaciół na wspólną przygodę i ustalenia celu wycieczki. Weź pod uwagę, że ma ona być jednodniowa. Aby nie spędzić połowy dnia w podróży, wybierz miejsca oddalone maksymalnie 4 godziny drogi. Zastanów się czy wolisz odwiedzić większe miasto, zobaczyć zabytki i pójść do muzeum, zjeść w klimatycznych restauracjach czy może bardziej kręcą Cię ruiny zamków z piękną historią, wzgórza idealne na piesze wędrówki górskie bądź inne atrakcje leżące na uboczu dużych miejscowości?

Jeśli już znasz główny cel swojej podróży sprawdź co znajduje się w okolicy. Może w połowie drogi opłaci się odwiedzić przydrożny bar, w którym zjesz najlepsze pierogi w całej Polsce i wypijesz kilkuletnią whisky ? A może będzie trzeba lekko zboczyć z trasy żeby znaleźć się nagle w fabryce porcelany? Jeśli postawiłeś na większe miasto, przygotuj listę restauracji z dobrymi ocenami w Internecie i zasięgnij porady co warto zwiedzić, a co będzie tylko stratą czasu. Może jakieś tematyczne wystawy w muzeum? Albo akurat w centrum odbywa się właśnie wtedy festiwal baniek mydlanych? Zrób plan wycieczki – jeden dzień to bardzo krótki czas, dlatego jeśli dobrze go rozplanujesz, nie zmarnujesz nawet minuty.

Drobiazgi, o których powinniśmy pamiętać

Mogłoby się wydawać, że na tak krótką wycieczkę nie potrzebujemy niczego konkretnego. I faktem jest, że nasz bagaż nie może być duży – średniej wielkości plecak, do którego zmieści się kilka drobiazgów, jakieś przekąski i butelka z wodą, w zupełności wystarczy. Jednak jeśli kierujemy się zasadą, że przezorny zawsze przygotowany to dobrze jest pamiętać też o jakichś środkach przeciwbólowych i kremie z filtrem – nawet jeśli nie jedziemy na plażę, odpowiednia ochrona dla naszej skóry jest bardzo ważna i poleca się o niej pamiętać każdego dnia. Nieodzowny też będzie dobry humor i dużo energii. Zjedz przed wyjazdem porządne śniadanie i nastaw się pozytywnie na ten dzień. Zabierz ulubioną książkę, jeśli w podróży miałbyś się nudzić bądź przygotuj specjalną playlistę. Wystarczy dobre towarzystwo i pamięć o powyższych wskazówkach, a będziesz ten dzień wspominać jeszcze długo.