Skip to main content

Lake Park - rodzinny wypoczynek nad jeziorem

| Artykuł sponsorowany | Turystyka

Spędzenie wakacji nad jeziorem to doskonały sposób na odcięcie się od miejskiego zgiełku i zrelaksowanie się wśród natury. Jeziora to nie tylko piękne krajobrazy, ale również idealne miejsca na uprawianie sportów wodnych, jak również na wędkowanie. Dla rodzin z dziećmi urlop nad jeziorem to doskonała okazja do zabawy na plaży, budowania zamków z piasku, a także pływania i nurkowania w ciepłych i czystych wodach. Szukając idealnego miejsca, w którym można odpocząć i spędzić czas w gronie najbliższych, warto zwrócić uwagę na mniej oczywiste , ale równie atrakcyjne oferty aktywnego spędzenia czasu nad jeziorem. Jedną z nich są lubuskie „Mazury”.

Wakacje nad jeziorem

O niekwestionowanych zaletach wypoczynku na łonie natury nikogo nie trzeba przekonywać. Wakacje nad jeziorem mają tych zalet jeszcze więcej, oto niektóre z nich:

  • Piękne krajobrazy - jeziora zazwyczaj otoczone są malowniczymi krajobrazami, które zachęcają do długich spacerów i aktywnego wypoczynku.

  • Aktywności na wodzie - wakacje nad jeziorem to doskonały czas na naukę pływania, wędkowanie, żeglowanie, kajakarstwo, czy wypożyczenie rowerów wodnych. Dla wielu rodzin to czas na naukę nowych umiejętności, a jednocześnie miłe spędzenie czasu z najbliższymi.

  • Spokój i cisza - wakacje nad jeziorem to także możliwość oderwania się od zgiełku miasta, odprężenia i odpoczynku w ciszy i spokoju.

  • Wspaniałe plaże - większość jezior posiada wspaniałe plaże, które są idealne dla rodzin z dziećmi. Woda w jeziorach jest zazwyczaj cieplejsza niż w morzu, co pozwala na dłuższe i bardziej komfortowe kąpiele.

  • Różnorodność atrakcji - wakacje nad jeziorem to także możliwość korzystania z różnego rodzaju atrakcji, takich jak parki linowe, parki wodne, wesołe miasteczka, czy wypożyczalnie sprzętu sportowego. Dzięki temu każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie.

To wszystko i jeszcze więcej proponuje ośrodek wypoczynkowy Lake Park Łagów, urokliwa miejscówka nad jeziorem Łagowskim i zarazem doskonałe miejsce dla rodzin, które chcą zaczerpnąć odrobinę spokoju i zrelaksować się w otoczeniu natury. Lake Park oferuje wiele różnych atrakcji dla rodzin z dziećmi, nie tylko w sezonie wakacyjnym. Na terenie znajdują się 24 całoroczne domki. Można tu skorzystać z parku linowego, placów zabaw dla dzieci, boisk do siatkówki i minigolfa, a także wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę po okolicy. A okolica obfituje w atrakcje!

Załącznik:
Lake Park Łagów - plaża.jpg

Atrakcje w okolicy

Pojezierze lubuskie w to malowniczy obszar w Polsce, który oferuje wiele ciekawych atrakcji dla odwiedzających. Najważniejszym z nich jest zamek joannitów, który został zbudowany przez zakon rycerzy św. Jana niemal 700 lat temu. Z wieży zamkowej turyści mogą podziwiać niesamowity panoramiczny widok. Inne atrakcje obejmują 9-kilometrowy szlak wokół Jeziora Łagowskiego, gdzie warto wybrać się na spływ kajakiem lub zrobić piknik na Kozackiej Plaży.

Park linowy to emocjonujące przeżycie, gdzie goście mogą przetestować swoje umiejętności wspinaczkowe na wysokich trasach linowych. Dla rodzin z dziećmi i fanów bajki z pszczółką Mają idealnym kierunkiem jest Majaland, park rozrywki z kolejami górskimi, karuzelami i zjeżdżalniami, znakomity na dzień zabawy.

Wreszcie, Lubuski Szlak Wina i Miodu oferuje możliwość spróbowania lokalnych win i miodów podczas zwiedzania ponad 50 miejsc dedykowanych produkcji wina. Odwiedzający mogą również zwiedzić podziemne fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, czyli serii bunkrów zbudowanych do obrony Polski przed inwazją nazistów a obecnie zaanektowanych przez kilkadziesiąt tysięcy różnych gatunków nietoperzy.

Jako, ze Łagów znajduje się tuż obok Łagowsko-Sulęcińśkiego parku krajobrazowego, warto wybrać się tam na wycieczkę. W skład parku wchodzi łącznie 13 rezerwatów przyrody, w tym największy z nich - Rezerwat Krajobrazowy „Łagowskie Bagno”. Park jest także siedliskiem wielu gatunków rzadkich roślin i zwierząt, takich jak bóbr europejski, żuraw zwyczajny, bielik, czy wydra. To raj dla miłośników przyrody, którzy mają okazję podziwiać jej piękno i dzikość. Piękne widoki gwarantowane.

Zapraszamy, warto!

Załącznik:
Lake Park Łagów domki.jpg

Tegoroczne wakacje Polaków to częściej krótsze pobyty zamiast tygodniowych wyjazdów

Sezon turystyczny w Polsce wciąż trwa, branża dokonuje jednak pierwszych podsumowań. Pogoda zapewniła pozytywny początek sezonu, później jednak stała się bardziej kapryśna. Większość turystów rezerwuje kwatery z kilkudniowym wyprzedzeniem, wybiera też krótsze poby...

Z buta na Śnieżkę

Przemaszerować 362 kilometry z Obornik na Śnieżkę w 10 dni to jest spore wyzwanie. Dystans ten pokonał mieszkaniec Obornik. Zachęcamy do przeczytania relacji z tej niesamowitej wyprawy.

W 2022 roku Polacy wrócili do masowego podróżowania

Po dwóch latach zastoju spowodowanego pandemią w 2022 roku Polacy wrócili do masowej turystyki, a popyt na podróże lotnicze zanotował skokowy wzrost. Najchętniej wybierane kierunki, czyli m.in. Włochy, Hiszpania i Grecja, się nie zmieniły, ale pojawiły się te...

III Rajd Pieszy Śladami strzygoni po Puszczy Noteckiej

 27 sierpnia 2022 odbędzie się trzecia edycja pieszego rajdu po Puszcze Noteckiej Śladami Strzygoni.

Polacy masowo wyrabiają paszporty nie tylko dla siebie, ale i dla zwierząt

W ostatnich tygodniach Polacy ustawiają się w długich kolejkach pod urzędami paszportowymi, które przestają się wyrabiać z obsługą interesantów. Podobny problem ma w tej chwili także Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna, która wystawia paszporty dla zwier...

Hotele wznawiają działalność. Turyści masowo rezerwują pobyty weekendowe, ale muszą się liczyć ze wzrostem cen

– Proszę się nie dziwić, że czasami ceny mogą być wygórowane. Hotelarze chcą w jakiś sposób odrobić straty, naturalnie zdroworozsądkowo – mówi Adam Latek, członek Polskiej Izby Hotelarzy. Otwarcie hoteli i&nbs...

Na Podhalu kryzys z branży turystycznej rozlewa się na inne branże. Część przedsiębiorców zamierza działać mimo obostrzeń

2020 rok był bardzo trudny dla przedsiębiorców turystycznych na Podhalu. Tatry mogło odwiedzić o 40 proc. turystów mniej niż przed rokiem, a największą bolączką jest zamknięcie turystyki w sezonie zimowym. Rządowe tarcze nie obejmą wszystkich poszkodowanych, co...