fbpx

Camper (kemping) - czym jest i dlaczego w tym roku wybrać taką formę na urlop?

Urlop - ile osób z wielką niecierpliwością oczekuje na ten czas, kiedy nie będą musieli myśleć o niczym innym, jak tylko o swoim odpoczynku? Wiele! W szczególności osoby dorosłe z wielką radością przecierają ręce, kiedy nadejdzie ten długo wyczekiwany moment leniuchowania z dala od obowiązków pracowniczych. Warto na ten czas zaplanować sobie wyjazd, aby móc zmienić klimat na lepszy i przyjemniejszy.

Czas na camper

W dzisiejszych czasach coraz modniejsze staje się korzystanie z camperów. Czym one są? To tak naprawdę takie domki na kółkach. To duże auta, gdzie można mieszkać, spać, gotować, żyć i urlopować się w najróżniejszych zakątkach naszego kraju, jak również całej Europy. Moda na takie "domki na kółkach" przywędrowała do nas zza wielkiej wody. W Ameryce, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych takie campery są modne już od wielu, wielu lat. Tam posiadanie takiego campera to całkiem naturalna sprawa, dlatego też praktycznie co piąty obywatel USA posiada taki camper.

Oczywiście, nie wszystkie pojazdy są tak samo luksusowe i eleganckie, ale nie każdemu na tym zależy. Niektórym wystarczą mocno spartańskie warunki i resztą nie mają zamiaru się w najmniejszym stopniu przejmować. W naszym kraju takie campery przez długi czas kojarzone były z synonimem luksusu, który nie dostępny jest na nasze polskie warunki turystyczne. Teraz to się zmienia. Czas na campery, które można obecnie wynająć w bardzo atrakcyjnych cenach na czas całego urlopu lub też jego część.

Wyjazd na Mazury

Bardzo popularny jest camping na Mazurach, gdzie nie tylko można przyjechać ze swoim namiotem. Znaleźć tam można specjalnie wydzielone strefy, gdzie można zaparkować także campery i gdzie można...odpoczywać. Tak, bowiem tylko tyle potrzeba do tego, aby rozpocząć swój urlop. Nigdzie nie będzie trzeba poszukiwać bazy noclegowej, ponieważ wszystko będzie mieściło się w takim aucie. Campery to fantastyczna rzecz bo tak naprawdę pozwalają na to, aby zaoszczędzić pieniądze, które wydaje się na nocleg. Co prawda rezerwacja na campingu również jest obowiązkowa, ale wydamy na nią na pewno o wiele mniejsze pieniądze niż na hotel. Camping na Mazurach pozwala na to, aby cieszyć się wspaniałą bliskością z naturą. Wiele osób zauważa, że na co dzień brakuje im kontaktu z naturą. Teraz jest to możliwe. Wystarczy tylko wybrać wyjazd na wakacje camperem, który można zaparkować w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Często ludzie podróżują camperem przez jeden region, codziennie zmieniając kemping, gdzie się zatrzymują. Dzisiaj będą w miejscowości A, jutro kolej na miejscowość B, a pojutrze i w kolejnych dniach zwiedzą całe Mazury wzdłuż i wszerz. W końcu będzie można za jednym zamachem zwiedzić najpiękniejsze miejscowości i nie przejmować się wynajmowaniem pokojów w hotelach. Ogromną zaletą camperów jest również fakt, że nie trzeba nigdzie nosić ze sobą swoich bagaży. Wszystko bowiem wygodnie będzie spoczywało w wielkim bagażniku campera, gdzie można załadować naprawdę bardzo dużą ilość