fbpx

Jak cieszyć się urlopem i nie wyczyścić portfela?

Wakacje to okres na który czeka każdy, niezależnie od wieku. Niestety, wyjazdy i podróże wiążą się z wydatkami, które nierzadko sięgają przesadnie dużych sum. Utarło się przekonanie, że na urlopie nie należy odmawiać sobie przyjemności. Takie podejście może jednak sprawić, że szybko zabraknie nam funduszy. Sprawdźmy zatem, jak cieszyć się wolnymi dniami i jednocześnie nie wyzerować naszego stanu konta. 

Jak zaplanować wakacje?

W czasach, gdy tanie linie lotnicze docierają niemal wszędzie, podróżowanie jest znacznie prostsze i tańsze. Okres wakacyjny cieszy się jednak dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród miłośników odkrywania nowych miejsc, dlatego w miesiącach letnich, ceny biletów mogą znacząco wzrosnąć. Jeżeli zestawimy je z cenami biletów majowych lub wrześniowych, to w większości przypadków zauważymy sporą różnicę. Dlaczego więc nie zdecydować się na urlop przed szczytem sezonu? Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, ponieważ unikniemy tłumów, kolejek do najważniejszych atrakcji, a przy tym uda nam się zarezerwować miejsce w dowolnie wybranym hotelu. Wrzesień to czas, kiedy pogoda nadal okaże się sprzyjająca w wielu krajach, może więc spróbujmy zaplanować wakacje w tym terminie. 

Jak zaoszczędzić na podróżowaniu?

O ile to możliwe, należy planować wydatki z wyprzedzeniem. W ten sposób zyskamy kontrolę nad naszym wakacyjnym budżetem. Wycieczka poza najpopularniejszymi terminami przekłada się na oszczędności na cenach biletów. Jeżeli na miejscu skorzystamy z kuponów rabatowych i kart dedykowanych turystom, na pewno uda nam się jeszcze bardziej ograniczyć wydatki. Co więcej, na lotnisko możemy wybrać się autem, szczególnie gdy podróżujemy z rodziną lub przyjaciółmi. Nie musimy przejmować się o zabezpieczenie auta, ponieważ w okolicach lotniska nie brakuje strzeżonych parkingów. Przykładem jest m.in. parking lotnisko Balice, które zapewnia ochronę auta przez 24 godziny na dobę. Więcej na ten temat przeczytamy pod adresem https://orangeparking.pl/. Najwięcej kosztów generują zazwyczaj noclegi, dlatego zamiast hotelu wybrać możemy apartament. Zazwyczaj pozwoli to nam zaoszczędzić sporą sumę, którą przeznaczymy na inne przyjemności.

Co jeszcze trzeba mieć na uwadze?

Jeżeli należymy do grona studentów, to prawdopodobnie będziemy uprawieni do jeszcze większych i liczniejszych zniżek. Istnieje także możliwość wyrobienia europejskiej karty studenta, która honorowana jest w państwach przynależących do Unii Europejskiej. Pamiętajmy przy tym, że restauracje w centrum cechują najwyższe ceny, które niekoniecznie odzwierciedlają się w jakości potraw, zwłaszcza że są to miejsce typowo turystyczne. Znacznie bardziej opłacalne będzie znalezienie lokalnych knajpek, które poza niższymi cenami zapewniają także niepowtarzalną atmosferę.