fbpx

Narty i snowboard we Francji, Włoszech i w Szwajcarii - jak zaplanować wiosenne wyjazd?

Wiele osób z radością wita cieplejsze dni w naszym kraju, jednak fani sportowych szaleństw mogą być niepocieszeni z faktu, że sezon zimowy w Polsce dobiega końca. Nie trzeba jednak chować sprzętu narciarskiego czy snowboardowego do szafy. To dobry czas na zaplanowanie wyjazdu za granicę!

Francja

We Francji znajdują się ciekawe regiony turystyczne, w których miłośnicy nart czy snowboardu znajdą dobrze ośnieżone stoki. Wartym uwagi jest na przykład kurort Tignes w regionie Rodan Alpy, jednak sezon kończy się tutaj pod koniec maja. Można tutaj uprawiać wszystkie sporty zimowe, w tym również łyżwiarstwo, wspinaczkę, a nawet spróbować swoich sił w psich zaprzęgach. Inne ciekawe miejsce to Val Thorens, idealny szczególnie wiosną. Znaleźć można tutaj wiele dobrych tras narciarskich, jednak ze względu na specyficzny klimat sprawdzi się raczej dla osób zaprawionych w zimowych bojach. Do maja trwa również sezon w ośrodku Tignes, posiadającym podziemną kolejkę linową połączoną z lodowcem Grande Motte.

Włochy

Włochy są kolejnym popularnym państwem, do którego przyjeżdżają turyści spragnieni zimowych wrażeń. Wysoko w rankingach plasuje się szczególnie miejscowość Bormio, słynąca z wód termalnych. Dodatkowo zostały tutaj przygotowane trasy liczące ponad 50 km i 16 wyciągów. Same stoki są dobrze naśnieżone, a działająca tutaj baza noclegowa i usługowa jest na wysokim poziomie. Kolejna propozycja to Moena, z której roztacza się piękny widok na góry. Położenie w południowo-zachodniej części Dolomitów sprawia, że warunki śniegowe są tu idealne! Turyści mają do dyspozycji trasy o długości ponad 114 km.

Szwajcaria

Jednym z najbardziej znanych szwajcarskich ośrodków narciarskich jest prawdopodobnie Sankt Moritz, jednak jego renoma sprawia, że jednocześnie jest on najdroższy. Osoby z mniejszym budżetem będą równie zadowoleni z pobytu w innych miejscowościach, przykładowo w Laax. Do dyspozycji jest tutaj 180 km tras narciarskich i rewelacyjne warunki pogodowe. Inne popularne miejsce to Veysonnaz-Nendaz, w którym do wyboru są dwa skipassy, jeden o długości 200 km, a drugi ponad 412 km. Warto sprawdzić także ośrodek Zermatt, idealny na wiosenne wyprawy narciarskie lub snowboardowe. Stoki są tutaj otwarte przez cały rok.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze zorganizowanego wyjazdu, w cenę którego wliczony jest zazwyczaj przejazd, nocleg i inne atrakcje. Jeśli szukasz sprawdzonej marki, polecamy sprawdzić ofertę firmy Winter Event.