fbpx

Mistrzostwa Europy w Motocrossie - rekordowa frekwencja

Mistrzostwa Europy w Motocrossie Oborniki 2012Oborniki stały się dla miłośników sportów motorowych bardzo ważnym miejscem w Europie. Mistrzostwa Europy w Motocrossie, które odbyły się w dniach od 15 do 17 czerwca przyciągnęły niespotykaną liczbę kibiców.

Zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów. Jeszcze w sobotę były ogromne obawy po nawałnicy jaka przeszła przez Oborniki. Na torze zrobiły się ogromne kałuże, przed nawałnicą odbył się tylko bieg kwalifikacyjny klasy EMX 85.

W dniu zawodów pogoda sprawiła niespodziankę i była  idealna dla zawodników, organizatorów i kibiców.

Już około godziny 14 sprzedano prawie 2000 wejściówek a blisko godziny 16 skończyły się przygotowane na zawody wejściówki wraz z identyfikatorami. Zainteresowanie imprezą  przerosło oczekiwania organizatorów, mimo to dali oni sobie radę z tym problemem. Była to w ostatnich latach impreza o największej randze w naszym Powiecie.

“Duży szacunek za przygotowanie tej imprezy dla Panów Ryszarda Obsta i Grzegorza Mentyka” – powiedział Burmistrz Obornik.

Zawody rozgrywane były w trzech głównych kategoriach: Mistrzostwa Europy klasa: EMX OPEN oraz Mistrzostwa Europy Strefy Północno-Wschodniej klasy: EMX 65 ; EMX 85. Uczestniczyli w nich zawodnicy z Rosji, Słowacji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Włoch, Chorwacji, Czech i Polski.

Wyniki zawodów dostępne są na stronie http://archiwum.motoresults.pl/?t=Motocross&kkk=ME&r=2012&lang=pl .

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć – > http://eoborniki.pl/galerie-zdj/category/18-mistrzostwa-europy-w-motocrossie-17062012.html