fbpx

Szczypiorniści zakończyli uroczyście sezon 2017/2018

 

Piłkarze ręczni z klubu SKF KPR Sparta Oborniki zakończyli oficjalnie sezon 2018/2018.Podsumowanie sezonu miało miejsce w Restauracji Marcus. Relację z tego wydarzenia klub zamieścił na swoim profilu społecznościowym.

W związku z zakończeniem sezonu 2017/2018 zarząd klubu piłki ręcznej SKF KPR Sparta Oborniki postanowił zorganizować na terenie Restauracji Marcus skromne ale bardzo uroczyste podsumowanie. Wybór miejsca nie był przypadkowy ponieważ Państwo Ania i Marek Nogajowie od wielu już lat wspierają nasz Klub rozpieszczając nasze podniebienia wykwintnymi potrawami.

W tym ważnym dla nas wszystkich dniu swoim przybyciem i uczestnictwem zaszczycili nas: z ramienia Burmistrza Obornik Tomasza Szramy radny Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych, Vice Starosta Powiatu Obornickiego Pan Andrzej Okpisz, Dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Pan Jacek Okpisz, reprezentująca firmę Ruukki Polska Pani Joanna Bobrowicz oraz właściciele i przedstawiciele obornickich firm, które na co dzień wspierają działalność naszego Klubu. Pełniący obowiązki Prezesa Arkadiusz Czaprański w sposób szczególny przywitał wszystkich Rodziców, którzy w minionym sezonie w znaczący sposób przyczynili się do podwyższenia standardów imprez sportowych organizowanych przez nasz klub.

Po krótkim wstępie i przywitaniu wszystkich przybyłych na spotkanie, przy mikrofonie stanął radny Waldemar Cyranek. W imieniu Burmistrza naszego miasta odczytał adres skierowany do zawodniczek i zawodników oraz działaczy Sparty, w którym podziękował i pogratulował osiągnięć sportowych w minionym sezonie. Następnym punktem uroczystości była prezentacja poszczególnych zespołów, omówienie ich całorocznych osiągnięć i wręczenie okazjonalnych koszulek ufundowanych przez Burmistrza Tomasza Szramę. Do najważniejszych osiągnięć drużyn młodzieżowych należałoby zaliczyć : awans Młodzików do rozgrywek centralnych - trener Marek Arciszewski ( turniej ćwierćfinałowy w Bydgoszczy) i zdobycie pierwszego miejsca w Wielkopolskiej Lidze Dzieci - trener Joanna Jarysz. Ponadto firma Moniki i Artura Nowaczyków - 10 Sport przekazała upominki dla wszystkich trenerów . Odbierając nagrody, każdy zespół wystąpił w koszulkach meczowych. Prowadzący tę część uroczystości Dyrektor Sportowy klubu Tomasz Konitz zwrócił przybyłym Gościom szczególną uwagę na jednego ze sponsorów uwidocznionego na wszystkich koszulkach. Za znaczące wsparcie finansowe w realizację zadań sportowo-szkoleniowych dzieci i młodzieży w minionym sezonie na ręce Pani Joanny Bobrowicz - reprezentującej firmę Ruukki Polska skierowane zostały szczególne podziękowania. Spotkało się to z dużym entuzjazmem ze strony przybyłych Gości oraz Zawodniczek i Zawodników naszego klubu.
W minionym sezonie właśnie dzięki wsparciu Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, firmy Ruukki Polska, Rosan, Euro-Dent, Obornickiego Centrum Sportu, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach, PWiK, Piekarni Chudziccy, Hess-Med, Centrum Zdrowia Best, Makesport, Jomat, Pana Prezesa Wojciecha Bocha i Pani Joanny Majkowskiej z GS Oborniki, Denar, CDN Nieruchomości, Restauracji Marcus, Expo Construkt, MBN Nadstaga, Carpe-Diem, Szymar, XXL, Kosbud, Teer, F.W. Woźniak, Bukowsky Studio, portalu e-oborniki, Obornickiej Spółdzielni Mleczarskiej, Siłowni Wicherek, Biura Rachunkowego Jana Grzybowskiego, oraz Magdalenie Spychale cele wyznaczone przez Klub były możliwe do zrealizowania. Oto te najważniejsze :
- rozgrywki II ligi kobiet
- rozgrywki II ligi mężczyzn
- rozgrywki wojewódzkiej ligi juniorów
- rozgrywki wojewódzkiej ligi młodzików - 2 zespoły
- rozgrywki wojewódzkiej ligi chłopców
- rozgrywki wojewódzkiej ligi dziewcząt
- ogólnopolskie i wielkopolskie turnieje dzieci
Turnieje organizowane w Obornikach : Planeta Szczypiorniaka, Mikołajkowy Turniej Chłopców, Gwiazdkowy Turniej Chłopców, Memoriał Henryka i Andrzeja Kramerów, Street Handball Wielkopolska 2018, Ruukki Cup, Wielkopolski Turniej Chłopców, Makesport Cup, Turniej seniorów z udziałem MKS Kalisz i MKS Nielba Wągrowiec.
Turnieje wyjazdowe do Świdnicy, Nowej Karczmy, Dopiewa, Koszalina, Końskich, Środy, Buku, Mielna.
W sezonie 2017/2018 rozegraliśmy 378 meczów a z firmą Carpe-Diem przejechaliśmy 19320 km. Zawodniczek i zawodników zgłoszonych w klubie jest 155 a nad szkoleniem czuwa 9-cio osobowa kadra wysoko wykwalifikowanych trenerów z najwyższymi licencjami trenerskimi.

Podczas uroczystości zarząd oficjalnie przekazał informację o zgłoszeniu drużyny seniorek do rozgrywek I ligi kobiet w sezonie 2018/2019 - trener Michał Pietrzak. Bez wsparcia Gminy Oborniki, firmy Rosan Pana Andrzeja Rosady , firmy Euro-Dent Państwa Roszkiewicz oraz wielu zaangażowanych w ten projekt osób nie byłoby to możliwe. Podsumowując miniony sezon, celem nadrzędnym na następne lata jest zaangażowanie jak największej ilości dzieci i młodzieży do uprawiania sportu. Zarząd klubu będzie czynił starania o pozyskiwanie nowych partnerów równolegle utrzymując dobrą współprace z obecnymi.
Po zakończeniu części oficjalnej, ku radości przede wszystkim najmłodszych uczestników, obsługa Restauracji Marcus wniosła i zaprezentowała przepyszny tort ( 250 porcji ) ufundowany przez Marlenę i Szymona Chruścieli - właścicieli firmy Szymar. Przy degustacji słodkości, pieczonych kiełbaskach, zimnych i ciepłych napojach nastąpiła miła atmosfera wzajemnej integracji podczas której wszyscy czuli się jak jedna sportowa rodzina.